Augusts Daugavpils filiālbibliotēkā

No 2020. gada 27. jūlija līdz 28. augustam

,

No 27. jūlija Daugavpils filiālbibliotēka aicina uz izstādi “Mūsdienu literatūras Olimpa virsotnē”, kura ir veltīta Harija Potera mammai Džoannai Roulingai – vienai no populārākajām un ietekmīgākajām britu rakstniecēm, kura kopš 2013. gada raksta arī kriminālromānus pieaugušajiem, izmantojot pseidonīmu Roberts Galbraits.

“Es dzīvoju grāmatās”, tā par savu bērnību stāsta Džoanna Roulinga, kuras ceļš literatūras pasaulē – no sešu gadu vecumā tapušā pirmā stāsta par Trusīti un Bites jaunkundzi līdz galvu reibinošajai karjerai – nav bijis rožu kaisīts. Grāmatu cikls par jaunā burvja Harija Potera piedzīvojumiem, pie kura strādāts veselus 17 gadus, atnesa autorei ne tikai naudu, slavu un lasītāju mīlestību, kas robežojas ar apsēstību, bet arī smagu depresiju.

Džoanna Roulinga pielika punktu pēdējai grāmatai par zēnu, kurš izdzīvoja, 2007. gadā, tomēr pie sasniegtā apstāties nevēlējās un sāka rakstīt pieaugušajiem. Pēc traģikomiskā romāna “Nejaušā vakance” iznākšanas autore ar lielu azartu un interesi metās jaunā izaicinājumā – detektīvstāstu radīšanā, turklāt visas grāmatas publicēja ar pseidonīmu Roberts Galbraits, lai būtu radoši neatkarīgai un varētu saņemt godīgu kritiķu vērtējumu. Un, kamēr britu žurnālisti mēģināja atklāt, kas ir noslēpumainais Roberts Galbraits, kuram pat bija izdomāta biogrāfija, pirmā grāmata par privātdetektīvu Kormoranu Straiku ”Dzeguzes sauciens” jau paspēja iekarot gan kritiķu, gan lasītāju atzinību.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā audio formātā pieejami un izstādē iekļauti visi četri Roberta Galbraita kriminālromāni, savukārt piekto darbu paredzēts izdot Lielbritānijā šī gada septembrī. Tikmēr Harijs Poters, viņa draugi un ienaidnieki, brīnumainās būtnes un burvestības turpina dzīvot ne tikai grāmatās, kuras pērn Latvijā sāka atkārtoti izdot uzlabotā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā, bet arī filmās ar lielisku aktieru dalību. Izstāde “Mūsdienu literatūras Olimpa virsotnē”, ar kuru tiek atzīmēta Džoannas Roulingas jeb Roberta Galbraita 55. dzimšanas diena, ir pieejama līdz 28. augustam!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē