Augusts Rēzeknes filiālbibliotēkā

2020.gada augusts

,

Augustā Rēzeknes filiālbibliotēka piedāvā apmeklētājiem vairākas izstādes: Pasaules fotogrāfijas dienai veltītu izstādi “Fotogrāfija – rakstīšana ar gaismu”, jauniešu literatūras izstādi “Kamēr esam jauni, noderīgi ir arī maldi” , kā arī vēl būs skatāma ceļojošā fotoizstāde “Klusie vēstures veidotāji”.

       19. augusts visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules fotogrāfijas diena. Ar fotogrāfijām mēs atgriežamies vietās, kur jau kādu laiku nav būts un atceramies cilvēkus, kas sen nav satikti vai ko nemaz vairs satikt nav iespējams. Mūsdienās fotogrāfijas uzņemšana neprasa vairāk kā pāris sekundes, kas droši vien arī ir iemesls, kāpēc cilvēki tik daudz fotogrāfē. Pasaules fotogrāfijas dienu atzīmējot, vērts uzņemt vēl kādu skaistu fotogrāfiju, un, iespējams, to izgatavot pat taustāmā veidā, ielikt rāmītī, lai dienu no dienas tā iepriecinātu. Izstādē “Fotogrāfija – rakstīšana ar gaismu” var gūt informāciju par fotogrāfiju kā mākslas veidu, par attīstības vēsturi,  slaveniem fotogrāfiem, foto tehniku, uzzināt interesantus faktus un jokus, saistītus ar fotografēšanu. Izstāde pieejama no 5. līdz 27.augustam.

      Arī augustā Rēzeknes filiālbibliotēkā apmeklētājus turpinās priecēt ceļojošā fotoizstāde “Klusie vēstures veidotāji” .  Ar 20 portretstāstiem tā vēsta par  personībām, kas veicinājušas neredzīgo kopienas integrāciju redzīgo sabiedrībā – ne tikai izglītībā un kultūrā, bet arī arhitektūrā un dizainā, sportā un zinātnē. Plašāka informācija lasāma arī grāmatā “Klusie vēstures veidotāji”. Grāmata pieejama lasītājiem gan parastā, gan palielināmā drukā, kā arī audio formātā un Braila rakstā.

       Savukārt ar mērķi izkopt jauniešu aktīvu darbību ik gadu 12. augustā tiek svinēta Starptautiskā Jaunatnes diena. Jauniešu ieguldījums dažādos attīstības procesos daudzviet pasaulē ir labākais pārmaiņu vadības un demokrātijas veicināšanas piemērs. Bibliotēkā literatūras izstāde “Kamēr esam jauni, noderīgi ir arī maldi” aicina ielūkoties jauniešu auditorijai rakstītajās grāmatās. “Kamēr esam jauni, noderīgi ir arī maldi, tikai nevajag tos nest sev līdzi līdz pat sirmam vecumam”, teicis Johans Volfgangs Gēte. Arī šī izstāde pieejama no 5. līdz 27.augustam.

Laipni aicināti Rēzeknes filiālbibliotēkā!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī