Augusts Ventspils filiālē

2022. gada augusts

, ,

  • 15. augustā plkst. 12.00 tematisks pasākumsKurzemes lapaspuses

15. augustā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēku pieskandinās Andris Jansons ar klaviermūziku un savām dziesmām (dziesmas ar E.Vaiņaga, R.Zariņa, I.Ausekles, E.Zviedra, G.Drages., L.Sēles, F.Dziesmas dzeju). Andris ir mūzikas skolotājs un ērģelnieks, raksta dzeju un akadēmisko mūziku. Andrim ir iznācis dzejas krājums, viņš aktīvi darbojas dažādās sabiedriskajās organizācijās gan kultūras, gan sociāli politiskajā sfērā. Dzīvo Tukuma novada Cēres pagastā. 

  • Tematiska izstāde “Burciņa pie burciņas” par ievārījumiem, konserviem un to, kā sagatavot ziemai dažādus našķus

Pastāv daudz un dažādi varianti, kā sagatavot ziemai augļus, ogas un dārzeņus. Tos var savārīt ievārījumos, sīrupos, džemos un biezeņos, marmelādēs un dažādos konservējumos. Labākās receptes ziemas krājumiem – marinēti gurķi, kabači un tomāti, gardas un aromātiskas augļu un ogu marmelādes un džemi, saldas un atsvaidzinošas sulas. Viss, kas garajos ziemas vakaros atgādinās par garšīgo un saulaino vasaru. Visas receptes tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi un tiek pierakstītas dažādās grāmatās un žurnālos.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā var atrast dažādas interesantas receptes, kuras aicinām apskatīt bibliotēkā izvietotajā izstādē “ Burciņa pie burciņas”.

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Piedzīvojumu pasaule”, kurā apskatāmas pusaudžu piedzīvojumu žanra grāmatas

Vasara jau ir pagriezusies uz otru pusi. Un arvien tuvāk nāk rudens ar miglas rītiem un skolas gaitām, bet vēl ir laiks, lai atpūstos un uzņemtu sauli, un piedzīvotu jaunus notikumus, ceļotu un izzinātu jaunu pasauli. Arī grāmatās var ceļot, izzināt, uzzināt, piedzīvot spilgtas emocijas un iemācīties kaut ko jaunu.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā ir atrodamas dažādas piedzīvojumu grāmatas, ko paņemt līdzi ceļojumā. Tās apskatīt aicinām bibliotēkā izvietotajā izstādē “Piedzīvojumu pasaule”.

Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā