Daces Izotovas gleznu izstādes noslēgums

2021. gada rudens

, ,

Saules gaismas stundām sarūkot, kādā skaistā, brīnišķā rudens dienā, ieklausoties dzejas rindās par dzīvi un laika ritējumu, sanācām, lai mirkli vēl piestātu un ieskatītos ziedošajā pasaulē – Daces Izotovas radītajā ziedu un krāsu pasaulē. Gandrīz gada garumā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rīgā semināru telpa iekrāsojās košos toņos un priecēja bibliotēkas apmeklētājus ar Daces Izotovas gleznu izstādi ,,Ziedošā pasaulē”.

Tā jau ir, ka viss dzīvē ir stāsts par to, ko paši izvēlamies domāt, dzirdēt, sataustīt, izgaršot, mēģināt, izjust, baudīt. Dace izvēlējusies savu un līdzcilvēku dzīvi darīt krāsainu.

Vērojot Daces gleznas, var just viņas sarunas ar dabā notiekošo. Skaista krāsu vai gaismu spēle liek apstāties, ļauties tā brīža sajūtām un gleznot. Tikšanās reizē atklājām vēl kādu Daces talantu – dzejas rakstīšanu. Dot ir vieglāk nekā ar pašcieņu un pateicību pieņemt.Laikā, kad dzīve apstādina skrējienu, rodas pārdomas par pavisam ikdienišķām lietām, kas silda sirdi.

Sirsnīgus pateicības vārdus izstādes autorei veltīja bibliotēkas direktore Andra Jākobsone, novēlot, lai došanas un ņemšanas enerģija plūst veselīgā līdzsvarā, lai katrai dienai ir prieka dzirkstis ar ko sasildīt dzīvi, lai šis rudens iemet sirdī sauju gaiša prieka, labu domu un atkal satikšanos, jo laikam nav ne sākuma, ne gala, laiks ir viens un visus vienā mezglā sien.

Foto: Vija Circāne, Ieva Jēkabsone

V.Circāne