Daugavpilī izstāde par latviešu ceļotājiem un dēkaiņiem

No 2022. gada 7. līdz 25. februārim

,

Daugavpils filiālbibliotēka no 7. līdz 25. februārim aicina uz izstādi “Pasaule latviešu ceļotāju acīm”, kas piedāvā ļauties piedzīvojumu garam un kopā ar Pēteri Strubergu, Zani Eniņu, Lato Lapsu un citiem drosmīgajiem un zinātkārajiem ceļotājiem no Latvijas iepazīt visus pasaules kontinentus.

Kā atzīst nenogurdināmais pasaules apceļotājs un Pasaules latviešu klaidoņu brālības prezidents Pēteris Strubergs, kurš līdz šim ir pabijis 83 valstīs, ne visiem veselības stāvokļa, naudas vai kāda cita iemesla dēļ ir iespēja doties ceļā un izzināt tuvās un tālās zemes un kultūras. Tieši tāpēc Pēteris par piedzīvoto raksta grāmatas – lai citi caur viņa pieredzes prizmu varētu sajust un atklāt pasaules dažādību un krāšņumu. Un, spriežot pēc izdevumu klāsta izstādē “Pasaule latviešu ceļotāju acīm”, ceļotāju, kuri vēlas dalīties savos ceļojumu un piedzīvojumu stāstos ar plašāku sabiedrību, Latvijā nudien netrūkst! Atliek vien izvēlēties galamērķi, pārvietošanās līdzekli – divriteni, burulaivu, baržu, lidmašīnu vai garāmbraucošu automašīnu – un kopā ar grāmatas autoru doties aizraujošā neklātienes ceļojumā apkārt pasaulei.

Savukārt jauna tematiska izlase “Re, kā dzīvo savvaļā!” aicina bērnus iepazīt dažādus pasaules dzīvniekus, viņu paradumus un dzīvesveidu – ne tikai uzzināt interesantus zinātniskus faktus, bet arī iejusties dzīvnieku pasaulē, kas, pateicoties bērnu rakstnieku un ilustratoru iztēles spēkam, nemaz nav grūti! Tematiskā izlase pieejama no 1. februāra līdz 31. martam. Uz tikšanos bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei “Pasaule latviešu ceļotāju acīm”
Plakāts izstādei “Re, kā dzīvo savvaļā!”

Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē