Daugavpils filiālbibliotēkā izstādes par laimi un ticību sev

No 2021. gada 29. marta līdz 30. aprīlim

Aprīlī Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā iepazīties ar divām atšķirīgām izstādēm, veltītām starptautiski atzīmējamām dienām. Viena no tām – tifloloģijas resursu izstāde “Ticēt sev – neredzīgie sportā” – pieejama jau no 29. marta, savukārt bērnu zīmējumu izstādi “Laime ir…” varēs aplūkot no 6. aprīļa.

Alpīnisti Ēriks Vainmeijers un Vladimirs Vojevodkins no ASV un Krievijas, tenisists Miosi Takeji no Japānas, karatists Mārtiņš Vizulis no Latvijas, skeitbordists Dens Mansina no ASV, airētāji Andrejs Kirins un Aleksejs Korsaks no Daugavpils – tie ir tikai daži neredzīgie sportisti, par kuru dzīvi, cīņu, uzvarām un zaudējumiem var uzzināt izstādē “Ticēt sev – neredzīgie sportā”. Tā ir veltīta ne tikai Starptautiskajai sporta dienai, kas pēc UNESCO iniciatīvas tiek atzīmēta 6. aprīlī, bet arī cilvēka ķermeņa un gara spēkam, vitalitātei un neatlaidībai ceļā uz izvirzīto mērķi.

Izstāde “Ticēt sev – neredzīgie sportā”, kas ir pieejama līdz 16. aprīlim, iepazīstina arī ar sporta veidiem, kuri ir piemēroti vai pielāgoti cilvēkiem ar redzes traucējumiem, un uzskatāmībai to papildina dažādas galda spēles un sporta inventārs. Jāatzīmē, ka šī izstāde atklāj ciklu “Neredzīgie kultūras un sporta pasaulē”, kas 2021. un 2022. gada gaitā sniegs iespēju bibliotēkas apmeklētājiem iepazīties ar neredzīgo sasniegumiem dažādās jomās.

Savukārt no 6. līdz 30. aprīlim Daugavpils filiālbibliotēkas izstāžu sienas rotās zīmējumu izstāde “Laime ir…”, kas ļaus ielūkoties dažāda vecuma bērnu izpratnē par laimi. Lai rosinātu domāšanu, iztēli un radošumu un sniegtu iespēju novērsties no viedierīču ekrāniem, pavasara brīvlaikā, kas šogad iekrita nedēļā, kad tiek atzīmēta Starptautiskā laimes diena (20. marts), bērni tika aicināti ar vizuāliem līdzekļiem attēlot laimes jēgu – mirkļus, situācijas, notikumus, kad viņi jūtas laimīgi. Kā izskatās 21. gadsimta bērnu laime – to atklāsiet jau pavisam drīz, atnākot uz bibliotēku.

Uz tikšanos aprīlī!

Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei Ticēt sev – neredzīgie sportā