Decembris Jelgavas filiālē

2022. gada decembris

, ,

  • Literatūras izstāde “Rokdarbi”

Decembris. Gurkstošs sniegs zem kājām. Vakarā gribas atlaisties dīvānā, padzert siltu tēju ar citronu, paklausīties mierpilnu mūziku. Ja vēl ir kamīns… Palasīt grāmatu, var arī mierīgi padarboties, radīt ko skaistu vai lietderīgu, varbūt vēl var uzspēt pagatavot interesantu dāvanu vai svētku dekoru…Tādēļ ierosmei roku darbiem mierīgos ziemas vakaros literatūras izstāde ar vienkāršu nosaukumu “Rokdarbi”.

Izstādē eksponēta literatūra, kura iepazīstina ar dažādiem rokdarbu veidiem. Nav noslēpums, ka arī cilvēki ar redzes problēmām spēj radīt apbrīnojamas, pat ļoti smalki izstrādātas lietas. Izstāde veltīta tam, lai iepazīstinātu ar dažādām tehnikām un rosinātu radošo iedvesmu šajā īpašajā – gaismas un svētku gaidīšanas laikā.

Literatūras izstāde piedāvā grāmatas parastajā iespiedrakstā. Izstādē izmantotas grāmatas no LBTU Fundamentālās bibliotēkas krājuma.

  • Dekupāžas nodarbības “Dāvana sev vai citam”

13. un 20. decembrī plkst. 11.00 LNerB Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā dekupāžas nodarbības “Dāvana sev vai citam”

Decembris. Svētku gaidīšanas un dāvanu laiks. Kāpēc neuzdāvināt dāvanu pašam sev, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas, attīstot pirkstu veiklību, liekot lietā savu radošumu? Un rezultātā izveidojot kādu unikālu lietu, kas ir viena vienīgā. Un, ja darbā ieliec savu sirds siltumu un labas domas, tas var būt dāvana arī kādam citam.

Dekupāžas tehniku lieto dažādu priekšmetu dekorēšanai. Šajā tehnikā izmanto dažādus papīrus ar motīvu, līmējot tos pie dekorējamās virsmas un nolakojot. Populārākie priekšmeti dekorēšanai: plati gleznas rāmji, puķu podi, vāzes, kastītes, glāzītes. Tehniku var izmantot arī mēbeļu, durvju dekorēšanai. Viss atkarīgs no cilvēka radošuma un vēlmes darboties.

Lai skaists mums visiem svētku gaidīšanas laiks!

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā