Decembris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021.gada decembris

, ,

  • Lasījumi “Iespējamās tikšanās”

3.decembrī, atzīmējot Starptautisko personu ar invaliditāti dienu, bibliotēka uzsāk priekšlasījumu sēriju no grāmatas “Iespējamās tikšanās”. Grāmatā 8 sabiedrībā pazīstamas personības ( Vaira Vīķe Freiberga, Iveta Apkalna, Ēriks Hānbergs, Uldis Marhilēvičs, Juris Cālītis, Aina Poiša, Kārlis Kazāks, Sindija Lozgačova) dialogā ar 8 grāmatas varoņiem – cilvēkiem ar invaliditāti sarunājas par  dzīvi, sapņiem, prasmi nepadoties un iet tālāk. “Cilvēki ar invaliditāti ir visur – dažviet vairāk, bet dažviet mazāk redzami un pamanāmi. Tas atkarīgs gan no katras valsts sociālās politikas, gan no sabiedrības attieksmes pret invaliditāti, gan arī no tā, cik viņi paši ir stipri un gatavi dzīvot līdzvērtīgi ikvienam. Lai tas notiktu Latvijā, mums ir vajadzīgi šādi stāsti – stipri, skaisti, drosmīgi un pārdomu pilni, stāsti, kas mums visiem ļaus dzīvot mazliet labāk.” ( Gunta Anča, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija ”SUSTENTO”).

Individuāliem priekšlasījumiem bibliotēka aicina pieteikties laikā no 3. līdz 10.decembrim. Grāmata “Iespējamās tikšanās” bibliotēkā pieejama gan parastā drukā, gan audio formātā (CD_mp3; digitāls ieraksts).

  • Izstāžu cikls “Vai Tu zini, ka šomēnes…”

Izstāžu cikla gada noslēdzošā izstāde veltīta populāru cilvēku jubilejām (Dž.H.Čeizam – 115, Z.Skujiņam – 95, J.Rubenim – 60), kā arī tādām starptautiski atzīmējamām dienām kā civilās aviācijas (7.12.), cilvēktiesību (10.12.) un kalnu (11.12.) dienām. Izstāde popularizē pielāgoto literatūru no bibliotēkas krājuma.

Grāmatu  izstāde apskatāma no 2. līdz 29.decembrim.

  • Rokdarbu izstāde “Čaklo roku siltās zeķes -2”

Tā kā adījumi ir ļoti piemēroti mūsu klimatiskajiem apstākļiem, un to tehnika un materiāli ir samērā vienkārši, adīšana arī tagad nav zaudējusi savu nozīmi. Bibliotēka turpina lasītāju adīto zeķu izstādi un šoreiz iepazīstina ar Ineses Boļšakovas čaklo roku darinātajām zeķēm. Inese ada vairāk gan savam priekam, bet labprāt sagādā prieku arī citiem. Jo tāda dāvana kā siltas zeķes iepriecina un noder ik vienam.

Rokdarbu izstāde apskatāma no 2. līdz 29.decembrim.

  • Rokdarbu literatūras izstāde “Paņem ideju un noadi!”

Līdzās jau gatavām adītām zeķēm bibliotēka piedāvā ieskatīties grāmatās un žurnālos, lai atrastu sev piemērotu ideju, ko realizēt. Grāmatas iemācīs zeķes adīt iesācēju, savukārt žurnālos daudz dažādu skaistu un neparastu zeķu atradīs ik viens, kurš mēģinās izadīt kaut ko jaunu, paplašinot savas prasmes.

Izstāde apskatāma no 2. līdz 29.decembrim.

  • Grāmatu izstāde “Ziemassvētku laikā”

Ziemassvētki – gada gaidītākais brīdis ar savu smaržu, garšu un brīnumu. Kā šo laiku izbaudīt? Sākt laikus gatavoties un ieskatīties grāmatu izstādē, iepazīstot kādu jaunu Ziemassvētku dzejoli vai dziesmu, jaunu svētku ēdienu recepti, atrodot idejas telpu rotājumiem un dāvanām, praktiskus padomus tradicionālu Ziemassvētku svinēšanai 21.gadsimtā, kā arī citu vērtīgu informāciju.

Izstāde apskatāma no 2. līdz 29.decembrim.

  • Radošā darbnīca “Ziemassvētku priekam”

Gaidot Ziemassvētkus, bibliotēka aicina iemācīties jaunas prasmes Ziemassvētku rotājumu un dāvanu pagatavošanā. No pērlēm veidoti rotājumi eglītei un no vairākkārt izmantotām stikla burciņām gatavoti svečturi noderēs gan pašam, rotājot māju svētkiem, gan būs mīļa dāvana ar pievienoto vērtību. Radošajai darbnīcai nepieciešamos materiālus nodrošinās bibliotēka. Darbnīca tiks rīkota grupās pa 2 dalībnieki laikā no 6. līdz 17.decembrim, iepriekš piesakoties.

Bibliotēkas rīkotie pasākumi pieejami  apmeklētājiem ar vakcinācijas/Covid-19 pārslimošanas sadarbspējīgu sertifikātu un tiek rīkoti, ievērojot COVID 19 infekcijas izplatības noteiktos ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apmeklējot bibliotēku, OBLIGĀTI jālieto sejas maska.

Informējam, ka pasākumi tiks fotografēti un attēli var tikt publicēti publiskajā vidē.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī