No 2024. gada 20. februāra

No 20. februāra Latvijas Neredzīgo bibliotēkā skatāma Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”.

Plakāts Evitas Kromules gleznu izstādei “Krāsu oāze”

“Mans ceļš gleznošanas pasaulē sākās pirms 9 gadiem VEF kultūras pils Tautas mākslas studijā “Varavīksne”. Pirms tam ilgus gadus darbojos Tautas lietišķās mākslas studijā “Saule”.

Patlaban ikdienas darbs saistīts ar radošu un diezgan fizisku darbu keramikas pulciņā. Tāpēc līdzsvaram un iekšējai meditācijai mieru rodu gleznošanas studijā.

Pirmā studijas vadītāja bija māksliniece Ilze Strikāvina. Piedaloties studijas dzīvē, man ir palaimējies iepazīt radošu, sirsnīgu un spēcīgu personību, kas mācīja gleznošanas pamatus. Tālākā studijas attīstības posmā ienāca talantīgā māksliniece Baiba Ābelīte, kas māca mums daudzveidīgas gleznošanas tehnikas urbānajā dzīves vidē. Baiba mūs iedvesmo saskatīt skaistumu netradicionālās lietās un tehnikās. Ar studiju “Varavīksne” piedalos dažādās izstādēs, mākslas plenēros.

Dažādos laika posmos mēģināju apgūt gleznošanas daudzveidību.

Šajā izstādē ir apskatāmi dažādās tehnikās izpildīti darbi.” (Evita Kromule)

Ja arī jūs vēlaties ienirt krāsu oāzē un izbaudīt to, aicinām apmeklēt izstādi “Krāsu oāze” bibliotēkā.

Gundega Tabaka

Izstāde “Pasaules tautu ābeces”