Februāris Jelgavas filiālē

2023. gada februāris

, ,

  • Radošā darbnīca ”Dekupāžas noslēpumi”.

7. februārī plkst. 11.00 LNerB Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā radošo darbnīcu ”Dekupāžas noslēpumi”.

Mazliet drēgnajā un nemīlīgajā februārī turpinām radošas darbnīcas “Dekupāžas noslēpumi” nodarbības.  Dekupāžas tehnikas būtība ir priekšmetu dekorēšana ar izgriezumiem no papīra. Dekupāžai var izmantot speciālu papīru, salvetes, pat parastu avīžu papīru. Priekšmetu dekorēšanai dekupāžu var kombinēt ar citām tehnikām. Dekupāžu var veikt uz dažādām virsmām, no stikla līdz kokam. Var dekorēt mazus priekšmetus un pat atjaunot vecas mēbeles. Pirmie mēģinājumi ir veikti, un dažam jau radusies kāda ideja, ko darināt.

  • Literatūras tematiska izstāde “Mūsdienu latviešu autoru darbi”.

Atzīmējot 21. februāri – Starptautisko dzimtās valodas dienu, LNerB Jelgavas filiālbibliotēka februārī piedāvā literatūras izstādi “Mūsdienu latviešu autoru darbi”.

Latviešu valoda ir dzimtā valoda ap 1,5 miljoniem cilvēku pasaulē, no tiem Latvijā dzīvo ap 1,15 miljoni cilvēku. Latviešu valodā runā ap 350 000 latviešu ārzemēs. Kā otro valodu to pārzina un lieto ap 500 000 cilvēku.( avots: https://www.letonika.lv)

Katrai valodai ir savas vēsturiskās saknes, savas īpatnības, kultūras mantojums, ko tā nes. Dzīva, lietota valoda attīstās un mainās. Viena no grupām, kurai valoda ir instruments, ir rakstnieki un dzejnieki. Sarakstītais darbs var atšķirties arī ar to, kādu valodu izmanto: izsmalcinātāku, tēlainu, vai apzināti vienkāršāku. Rakstnieki un dzejnieki visā pasaulē sniedz ievērojamu ieguldījumu, lai viņu dzimtā valoda attīstītos, turpinātu dzīvot un pastāvēt.

Izstādē eksponētas grāmatas parastajā iespiedrakstā un audiogrāmatas.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī