Februāris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021. gada februāris

,

Februārī – sveču, puteņu un ziemeļvēja mēnesī daudz svinamu un atzīmējamu dienu. Šī gada februāris bagāts arī ar vairāku latviešu rakstnieku jubilejām. Par šiem notikumiem  Rēzeknes filiālbibliotēkā turpina informēt izstāžu cikls “Vai Tu zini, ka šomēnes…”, kā arī turpinās literāri radošā akcija “Paceļot acis uz debesīm”.

Plakāts Izstādes februārī Rēzeknes filiālē

Izstāžu cikla “Vai Tu zini, ka šomēnes…” februāra izstāde popularizē latviešu rakstnieku Jura Zvirgzdiņa, Aivara Freimaņa un Gunara Janovska grāmatas, kuras bibliotēkas krājumā pieejamas gan parastā drukā, gan pielāgotos formātos: audio un Braila rakstā. Šī gada 8.februārī kinorežisoram, scenāristam, rakstniekam A.Freimanim būtu 85, bet rakstniekam G.Janovskim – 105. Savukārt 2020. gada Mūža balvas Latvijas literatūrā ieguvējs J.Zvirgzdiņš 13.februārī svinēs 80. dzimšanas dienu. Par ieguldījumu bērnu literatūrā autora veikums vairākkārt novērtēts ar dažādiem apbalvojumiem. Par to, kādas šo autoru grāmatas pieejamas bibliotēkā, var uzzināt Latvijas Neredzīgo bibliotēkas E-katalogā.

Latviešu tautas ticējumi teic, ka 2. februārī svinama Sveču diena, bet 5. februāris – Acu diena jeb Agates diena. Mūsu senčiem šī diena kādreiz bijusi veltīta uguns pielūgsmei. Agatas dienā svētīto maizi uzglabā, lai neizceltos ugunsgrēks.

Savukārt 4. februārī  pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un zināšanas par onkoloģiskām saslimšanām, onkoloģisko slimību profilaksi, laicīgu to atklāšanu un ārstēšanas uzsākšanu. Savlaicīga vēža diagnosticēšana ir faktors, ko ikkatrs varam ietekmēt, atsaucoties uz uzaicinājumu ierasties uz profilaktiskajām pārbaudēm. Kopš 2009. gada Latvijā ir ieviesta valsts apmaksāta vēža savlaicīgas atklāšanas programma, vairāk par kuru var uzzināt interneta vietnē – www.vmnvd.gov.lv.

13.februāris –  diena, kad pirmo reizi 1946. gadā sāka skanēt ANO radiostacija, tiek atzīmēta kā Pasaules radio diena. Radio – medijs, kas rod aizvien jaunus mijiedarbības veidus ar klausītājiem. Zinot svešvalodas, var ieklausīties visā pasaulē. Bibliotēkas krājumā ir dažādi radioteātra iestudējumi.

Dzimtā valoda ir katra cilvēka un ikvienas kultūras pamats. 21.februārī tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena.

Šiem visiem notikumiem piemeklētu literatūru piedāvās izstāžu cikla “Vai Tu zini, ka šomēnes…” februāra izstāde, kura būs pieejama no 2. līdz 25. februārim.

      Savā dzimtajā valodā februārī aicinām radīt dzejas vārsmas vai īsu prozas apcerējumu, piedaloties literāri radošajā akcijā “ Paceļot acis uz debesīm”. Janvārī aizsākusies akcija turpināsies līdz februāra beigām. Par tēmu “Paceļot acis uz debesīm” sacerētie dzejoļi, esejas vai miniatūras iesniedzami  Rēzeknes filiālbibliotēkā attālināti [email protected] vai klātienē bibliotēkā, iepriekš piesakot savu apmeklējumu pa tālr. 64605281.

Lai radošs un veselīgs februāris!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī