Februāris Ventspils filiālē

2023. gada februāris

, ,

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Februārī dzimušie”.

Februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēka aicina aplūkot izstādi “Februārī dzimušie”. Izstāde veltīta 2023. gada februārī dzimušajiem literātiem — Ārijai Elksnei un Žilam Vernam.

  • Žils Verns, kura sarakstītajiem piedzīvojumu romāniem sekojām līdzi savas bērnības gados, rodot iespēju pabūt Marakota bezdibenī vai ceļot ar gaisa balonu, vai piedalīties aizaujoša jūras ceļojumā.
  • Ārija Elksne, daudzpusīga dzejniece, kurai dzejošana ir bijusi kā hobijs, kas pārtapis milzīgā darbā.
  • Literatūru popularizējoša izstāde “Amors”

Februāris ir mēnesis, kad ziema vēl nav beigusies, bet daba sāk pamazām mosties no miega un gaisā jaušamas trakās pavasara mīlestības vēsmas. Vēl gribas pasapņot par baltu un tīru mīlestību, kas kādreiz bija, ir vai būs… Bet, ja arī nav, tad to mēs varam atrast grāmatās.

Februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā ir apskatāma izstāde “Amors”, kurā atradīsiet pasaulē slavenus mīlasstāstus.

  • Rokdarbu izstāde “Ko acis neredz, to rokas dara”

Dzīvē visādi gadās. Citam nekas nekaiš, bet cits nedzird vai neredz, nestaigā, vai nekustina rokas. Tomēr dzīves traumas nespēj noslāpēt cilvēku tieksmi pilnveidoties un apgūt ko jaunu. Zaudēt redzi vēl nenozīmē zaudēt sevi un ticību uz ko labāku un gaišāku. Ja aizveras durvis, tad atveras logs. Cilvēki pielāgojas jaunajiem apstākļiem un turpina dzīvot un attīstīties, radot gleznas, dzejoļus, rotaslietas, zeķes, grozus un vēl daudz ko citu.

Izstāde apskatāma no 13. līdz 31. februārim.

  • Pasākums “Latvijas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centram 30”.

Nu jau 30 gadus Latvijā darbojās Latvijas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centrs, kura galvenās darbības mērķis ir bezmaksas rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana cilvēkiem ar daļēju vai pilnīgu redzes zudumu. Centrs palīdz apgūt un pilnveidot ikdienā nepieciešamas iemaņas, lai cilvēki varētu turpināt pilnvērtīgu dzīvi, neskatoties uz gūtajām dzīves traumām.

Lai atzīmētu savu pastāvēšanas dzimšanas dienu aicinām visus interesentus ierasties 23. februārī plkst. 11.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā Baldones ielā 1.

Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā