Februāris Ventspils filiālē

2021. gada februāris

,

Februārī Ventspils filiālē apskatāmas divas literatūras popularizējošas izstādes: “Gunāram Janovskim — 105” un “Pastāsti man pasaciņu!”.

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Gunāram Janovskim — 105”

Gunārs Janovskis ir ļoti spilgta personība latviešu prozaiķu vidū. Viņa karjera iesākās strauji — rakstnieka darbi pārsteidzoši ātri guva lielu popularitāti. Stāsti un romāni bez pārtraukuma sekoja cits citam. Gunāra Janovska darbi ir ļoti dažādi un pilni spilgtām jūtām un emocijām. Ar daudzveidīgo tematiku rakstnieks spēj uzturēt patiesu interesi par saviem darbiem pat mūsdienās. Ventspils filiālbibliotēkas krājumā ir atrodami vairāki rakstnieka darbi gan pielāgotā formātā, gan parastajā iespiedrakstā. Aicinām tos aplūkot bibliotēkas veidotajā izstādē “Gunāram Janovskim — 105”.

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Pastāsti man pasaciņu!”

Kas ir pasakas? Ja uzdosim šo jautājumu sev vai garām ejošiem cilvēkiem, droši vien atbilde skanēs: ”Pasakas ir brīnums, par ko sapņo katrs cilvēks.” Un tā tas arī ir! Pasakas ir tautas gudrība, ko nodod no paaudzes paaudzē. Šodien zinātnieki ir atzinuši, ka pasaku var nosaukt par vissenāko terapijas veidu. Pasaka ir tā, kas dziedē dvēseli un veido katra bērna pasaules uztveri. Tās katrai tautai ir tik dažādas un vienlaicīgi tik līdzīgas. Arī Ventspils filiālbibliotēkas krājumā var atrast visdažādākās pasakas, tādēļ februārī aicinām aplūkot bibliotēkas veidotu izstādi “Pastāsti man pasaciņu!” un izstāstīt sev vai sev līdzās esošajam cilvēkam kādu pasaku.

Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre

Plakāts izstādei Gunāram Janovskim — 105
Plakāts izstādei Pastāsti man pasaciņu!

Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā