Ilzes Hakas adīto dārzeņu, augļu un sēņu izstāde “Neparastie adījumi”

Līdz 2023. gada 31. janvārim

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā aicina līdz janvāra beigām apmeklēt Ilzes Hakas adīto dārzeņu, augļu un sēņu izstādi ,,Neparastie adījumi”.

Plakāts izstādei "Neparastie adījumi"

Šobrīd dabā ir tāds savāds laiks – lietus lāses mijas ar sniega pārslām, ziemas aukstums satiekas ar gaidāmā pavasara elpu, tāpēc vajag ļaut sevi palutināt un atnākt uz bibliotēku, kur līdz janvāra beigām skatāma Ilzes Hakas adīto dārzeņu, augļu un sēņu izstāde “Neparastie adījumi”.

Var tikai apbrīnot rokdarbnieces veikumu, jo adījumi tik ļoti līdzinās īstajiem dārzeņiem un augļiem. Šī kolekcija veidota pēc iespējas dabiskā izmērā, lai bērniem un neredzīgajiem, ieraugot un aptaustot šos darbiņus, rastos pareizs priekšstats, kā dabā augs izskatās — ar saknītēm, lapiņām, kātiņu.

Ilze neveido adīšanas shēmas. Ideja top galvā, turot blakus īsto dārzeni vai ogu, atnesto no dārza vai nopirkto veikalā. Adīts tiek pēc intuīcijas, visu pierakstot, lai nākotnē varbūt pati izdotu savu dārzeņu adīšanas grāmatu.

Pieredze adīšanā Ilzei ir liela. Adīt iemācījusies jau četru gadu vecumā un šo prasmi Ilzei ierādījusi vecmāmiņa. Pēc izglītības Ilze ir mājturības instruktore, absolvējusi Smiltenes tehnikuma Mājturības nodaļu. Rokdarbnieces prasmes tiek liktas lietā, gan veidojot un papildinot dārzeņu kolekciju, gan darbojoties biedrībās “Smiltenes pūra lāde” un “Sirds Siltuma darbnīca”.

Ziemas ceļš nav viegli ejams, bet visu, ko redzam, sajūtam, atklājam, gūstam saucam par savu. Lai iekrīt sirdī siltuma un pārsteiguma sajūta, apmeklējot Ilzes Hakas izstādi “Neparastie adījumi” Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā Strazdumuižas ielā 80!

Vija Circāne
Metodikas nodaļas vadītāja

Izstāde “Pasaules tautu ābeces”
PASAULES TAUTAS, TO VALODAS UN ĀBECES