Irinas Tīres fotogrāfiju izstāde “Marianna”

2021. gada oktobris

,

Līdz 2021. gada 30.oktobrim Liepājas filiālbibliotēkā un Liepājas Neredzīgo biedrības zāles foajē bija apskatāma mākslinieces Irinas Tīres fotogrāfiju izstāde “Marianna”.

Irina Tīre ir foto māksliniece, grafiķe, dejotāja. Dzimusi 1937.gada 29. oktobrī Liepājā. Kopš 1978.gada Liepājas Tautas fotostudijas dalībniece. Piešķirts Starptautiskās fotomākslas federācijas (FIAP) goda nosaukums AFIAP (foto māksliniece). 2007.gadā saņēmusi titulu “Gada liepājniece”.

Personālizstādes “Marianna” fotogrāfiju galvenais tēls ir liepājniece vārdā Marianna. Marianna Liepājas Neredzīgo biedrībā palīdz neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem apgūt pīšanas prasmi. Viņa dzied džeza ansamblī ,,Džezs pieciem’’ un ,,Gulbju dīķa bigbends’’, kā arī piedalās bardu un dzejnieku saietos un ansambļa “De maj” koncertos. Viņa ir mamma trim bērniem. Fotogrāfijās Irina Tīre Mariannu atspoguļojusi dažādās dzīves situācijās – sadzīvē, mūzikā un darbā ar neredzīgiem cilvēkiem.

Izstāde ir Irinas Tīres foto projekta rezultāts, kura ideja dzima pirms vairākiem gadiem, ar mērķi atklāt trauslas, skaistas, talantīgas un pašaizliedzīgas sievietes dažādās izpausmes. Šo fotostāstu Irina Tīre ir veidojusi kā veltījumu savai mammai Elizabetei Tīrei.

Foto: Ilze Kārkliņa


Līdzīgie raksti:

Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī