Izstāde “Ievērojami neredzīgie – 2019.gada jubilāri” Rēzeknē

No 4. līdz 14. novembrim

No 4. līdz 14. novembrim Rēzeknes filiālbibliotēkā apskatāma tematiska izstāde “Ievērojami neredzīgie – 2019.gada jubilāri”.

Apmeklējot izstādi, būs iespēja uzzināt par austriešu komponisti un mūziķi Mariju Terēziju fon Paradis (1759 – 1824); franču tiflopedagogu, Braila raksta izgudrotāju Luiju Brailu (1809 – 1852); rakstnieku, dzejnieku, kritiķi, literatūras profesoru, Argentīnas Nacionālās bibliotēkas vadītāju Horhe Luisu Borhesu (1899 – 1986); amerikāņu dziedātāju, ģitāristu, dziesmu autoru Džo/Villi Šepperdu –  Reinoldu (minēts dz.g. 1904 – 1968); amerikāņu džeza pianistu Artūru (Ārtu) Teitumu ( 1909 – 1956).

Izstāde veltīta Starptautiskajai neredzīgo dienai, ko pasaulē atzīmē 13.novembrī. Šajā dienā 1745. gadā Francijā ir dzimis Valentīns Auī – slavens pedagogs, kurš Parīzē un Sanktpēterburgā dibinājis vairākas neredzīgo skolas un uzņēmumus. Viņa dzimšanas dienai par godu 13.novembris tiek atzīmēts kā Starptautiskā neredzīgo diena.

Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja