Izstāde “Kas tavā groziņā” Liepājas filiālē

No 2023. gada 15. līdz 31. martam

Liepājas filiālbibliotēkas lasītavā no 15. līdz 31. martam apskatāma rokdarbnieces Gaļinas Borsčunas klūgu pinumu izstāde “Kas tavā groziņā”.

Plakāts izstādei “Kas tavā groziņā”

Izstādē eksponētie darbi – dažāda lieluma grozi, paplātes, dekoratīvi puķu podi, kas tapuši Liepājas Neredzīgo biedrības klūgu pīšanas nodarbībās. Klūgu pīšanas procesā liela nozīme ir materiāla sagatavošanai, apstrādei un krāsošanai. Ar klūgu krāsošanas eksperimentiem aizrāvusies arī Gaļina Borsčuna. Viņas pinumos dažviet ievijušās citu nokrāsu, piemēram, pelēcīgas vai sarkanbrūnas dekoratīvas josliņas. Dažos darbos klūgu pinumi veiksmīgi apvienoti ar dekupāžas tehnikā veidotu koka pamatnīti.

Klūgu pīšana ir ilgs, darbietilpīgs process, kurā liela nozīme ir cilvēka raksturam – darbā nepieciešama liela pacietība, koncentrēšanās un gribasspēks. Gaļinai tā visa ir pārpārēm! Par to varat pārliecināties, apskatot šo izstādi.

Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja