Izstāde “Mur, mur, kaķi. Mur, nauda!” bibliotēkā rīgā

2023. gada marts

Martā Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā apskatāma Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra 8.** klases skolēnu darbi, kas tapuši pēc vizuālās un taustāmās mākslas skolotājas Ligitas Zvirbules ierosinājuma.

Plakāts izstādei “Mur, mur, kaķi. Mur, nauda!”

Ir pagājis labs laiciņš, kopš Baltikums Bank dibinātais labdarības fonds Baltikums Foudation ziedojis modernus tehniskos palīglīdzekļus skolai. Skola ieguva trīs modernas Braila rakstāmmašīnas un elektronisko video lupu. (Patreiz tā ir – AS BluOr Bank).

Skolotāja Ligita Zvirbule stāsta:

”Skolēni ir izauguši, cītīgi izmanto tehniskos palīglīdzekļus. Pienāca laiks bankas darbiniekiem pateikties un parādīt, ka arī vājredzīgi un neredzīgi skolēni spēj gan zīmēt, gan gleznot. Tuvojoties zaķa, kaķa gadam un vēloties iepriecināt bankas darbiniekus ir tapuši desmit, skolēnu un mani radošie darbi. Darbi gleznoti guaša tehnikā, izmantojot tiflotehnikas palīglīdzekļus, kā arī pielietota taktilā māksla – objekta atveidošana ar tausti uztveramās formās.”

Visi darbi ir spilgti un krāsaini, gleznoti ar guaša krāsu un darbos ir vērojama sasaiste ar naudu.

Kaķu izstāde ir ceļojoša, pabijusi vairākās Latvijas vietās un kopš 6. marta kaķi aplūkojami Latvijas Neredzīgo bibliotēkā.

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists