Izstāde “Siltuma sagūstīšana” Liepājas filiālē

No 2020. gada 26.oktobra līdz 13. novembrim

Liepājas filiālbibliotēkas lasītavā no 26. oktobra līdz 13. novembrim apskatāma Liepājas Neredzīgo biedrības filcēšanas pulciņa dalībnieku darbu izstāde “Siltuma sagūstīšana”. Pasniedzēja Livita Kivleniece.

Filcs ir iespējams senākā cilvēcei zināmā auduma forma. Arheoloģiskajos izstrādājumos atrastas liecības, ka filcēšana bija pazīstama Turcijā jau 6500 gadus pirms mūsu ēras. Filcēšana jeb vilnas velšana notiek ar krāsainu un dabīgu materiālu – aitas vilnu un šobrīd ir viena no aktuālākajām rokdarbu tehnikām. Turklāt filcēšana neprasa izcilas rokdarbnieces iemaņas. Galvenais ir nedaudz pacietības un prieks par paša paveikto. Filcēšanā izmanto divas pamatmetodes – sauso un slapjo filcēšanu.

Izstādē “Siltuma sagūstīšana” eksponēti gan praktiski filca izstrādājumi – pirts cepures, apavi, cimdi, paliktņi, pat iefilcētas ziepes, gan arī dekoratīvas gleznas un rotaslietas. Īpašu uzmanību piesaista filca rotaļlietas bērniem – pazīstami grāmatu tēli – krokodils Gena, Pekausis, lācītis Bamse. Arī par kaķiem ir padomāts – rotaļu pelītes, zivtiņas un bumbiņas.

Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja