Izstāde “Tamāras Dorofejevas sirdsdarbs – izšūšana” Rēzeknē

No 2023. gada 7. marta līdz 27. aprīlim

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkā martā un aprīlī būs skatāma Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas biedres Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde “Tamāras Dorofejevas sirdsdarbs – izšūšana”.

Plakāts izstādei “Tamāras Dorofejevas sirdsdarbs – izšūšana”

Izšūšana ir Tamāras Dorofejevas dzīves lielā mīlestība, sirdsdarbs, ar ko viņa aizraujas kopš 2002. gada. Neskatoties uz to, ka Tamārai ir vāja redze, viņa izveidojusi brīnišķīgu gleznu kolekciju, kurā ir jau ap 120 izšūtu gleznu, pierādot, ka cilvēks ar redzes traucējumiem spēj dzīvot radošu un aizraujošu dzīvi. Savus darbus rokdarbniece eksponē izstādēs, kā arī dāvina baznīcām, draugiem un radiem. Viņas izšūtās gleznas skatāmas ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās robežām – Francijā, Anglijā, Polijā, Īrijā, Baltkrievijā un Krievijā.

Izstādes ekspozīciju veido krustdūriena un pērlīšu izšuvumu tehnikā darinātas gleznas: dabas ainavas, svētbildes, bērniem veltītas glezniņas, Lieldienu sērija un daudz dažādu ziedu. Darbu autore ļoti mīl ziedus, tāpēc viņas gleznās to ir ļoti daudz.

Tamāra Dorofejeva ir daudzpusīga personība. Par pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti, sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Tamāra Dorofejeva ir apbalvota ar Dagdas novada pašvaldības Goda rakstu kā konkursa Dagdas novada “Gada cilvēks – 2018” laureāts, saņēmusi arī Latgales gada balvu 2018 nominācijā Latgales gada aktīvākais seniors.

7. martā plkst. 11.00 aicinām uz izstādes atklāšanu un uz tikšanos ar apbrīnojamo, vispusīgi radošo izstādes darbu autori Tamāru Dorofejevu.

Uz tikšanos bibliotēkā!

Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!