Izstāde “Vasara — ceļojumu laiks”

2020. gada maijs

,

Maijā Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā ir apskatāma tematiska literatūras izstāde “Vasara — ceļojumu laiks”.

Tuvojas atvaļinājumu laiks, un līdz ar to arī ceļojumu sezona. Idejas ceļojumam var smelties arī bibliotēkas grāmatās. Dabas objekti un parki ir nozīmīga kopīgās tūrisma sistēmas daļa tūrisma piedāvājumā un ļoti populāri objekti Latvijas vietējo, kā arī Baltijas valstu tūristu vidū. Turklāt novērojumi liecina, ka tieši patlaban, kad iedzīvotāji izvairās no publiskām vietām, dabas teritorijas kļūst arvien populārākas. Lai dotos ceļojumos un redzētu skaistas vietas, nemaz nevajag doties uz tālām vietām otrā pasaules malā. Vērtīgi, izzinoši, izklaidējoši un pārsteidzoši ceļojumi ir iespējami arī tepat, Latvijā.

Šajā izstādē ir apkopoti materiāli gan redzīgo rakstā, gan Braila rakstā, gan audio formātā. Lasītavā var apskatīt grāmatas un ceļvežus redzīgo rakstā, kuros var gūt iedvesmu aizraujošiem ceļojumiem, pārgājieniem, laivu un velosipēdu maršrutiem pa Latvijas skaistākajām vietām, iepazīties ar dabas objektiem, izzināt vēsturiskas vietas, pilis un muižas, ko apvij seni nostāsti, teiksmas un leģendas.

Īpaši tiek izdalīti materiāli par Rīgu – vēsturiskām vietām laikmeta griežos, pieminekļiem, dekoratīvo celtniecību, kā arī Rīgas Vidzemes priekšpilsētu. Braila rakstā ir iespējams lasīt enciklopēdiju “Mana Latvija” un Latvijas novadu dārgumi”, kas ir Latvijas pagastu dižošanās krustu šķērsu pāri visai valstij un cauri laikiem, no senatnes līdz mūsdienām”. Audio formātā var izzināt Andra Caunes grāmatu “Rīgas Vidzemes priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, kurā var gūt izsmeļošu informāciju par priekšpilsētas celtnēm un iedzīvotājiem 20. gadsimta sākuma atklātnēs, un Valda Rūjas grāmatu “Juglas vitrāžas”, kas vēsta par Rīgas Vidzemes priekšpilsētu.

Informācija par izstādi ir sagatavota arī audioformātā, ko var noklausīties lasītavā.

Aicinām izzināt Latvijas skaistākās un mazāk iepazītas vietas un doties aizraujošos ceļojumos un pārgājienos. Lai skaista, silta, saulaina un aizraujoša vasara!

Informāciju sagatavoja
LAN vec. bibliotekāre
Līga Daudzvārde


Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī