Izstādes maijā Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada maijs

• Tilts starp horizontiem – ģimenē, dzimtā, tautā

“Ģimene vienmēr būs sabiedrības pamats”
(O.Balzaks)

“Tilts starp horizontiem? Tas ir tilts starp dzīves sākumu un nobeigumu. Tāds pavisam neliels laika posms no Mūžības, kurā satikušās un cita citu nomainījušas vairākas paaudzes. Ģimenē, dzimtā, tautā.” (Anna Skaidrīte Gailīte)

Daudziem mīļš literārais žanrs – ģimenes sāgas. Lasot tās, it kā pārlapo ģimenes albumu, iepazīsti veselu dzimtu. Tās ir arī liecības par tautas vēsturi. Romānu par ģimenēm jeb ģimenes sāgu izstāde veltīta Mātes dienai un Starptautiskajai ģimenes dienai.  Tā pieejama bibliotēkā no 3.maija līdz 30.maijam.

• Praktiski padomi: no sēklas līdz ražai

Tieši maijs ir tas mēnesis, kad daba pilnīgi pamostas no ziemas miega, plaucē lapas un rosina mūs iesaistīties visos dārza darbos. Iestājoties siltākam un saulainākam laikam, dārzu īpašnieki steidz pārcilāt sēklu paciņas un plānot dārza darbus. Tomēr lai stādi veiksmīgi augtu, dārzs plauktu un ziedētu, rudenī dāvinot bagātu ražu, tā saimniekiem der ielūkoties dārzkopības grāmatās un bibliotēkas sarūpētajā informācijas materiālu kopā “Praktiski padomi: no sēklas līdz ražai”.

Tematiskā  izstāde apskatāma no 3. maija līdz 30.maijam.

• Aleksandras Butkevičas radošā pasaule

Rēzeknes sākumskolas 4.klases skolnieces Aleksandras Butkevičas zīmējumu izstāde atklāj meitenes radošo pasauli. Aleksandra zīmēt mācās Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “ZEIMUĻS” interešu izglītības nodarbībās, kur apgūst arī loģisko un tēlaino domāšanu, estētisko gaumi. Meitene attīsta jūtu pasauli arī lasot grāmatas, ir aktīva bibliotēkas apmeklētāja. Izstādes mērķis ir attīstīt bērna pārliecību par savām spējam, savu vērtību,  personisko patstāvību, spēju sadarboties, iekļauties sabiedrībā, veicināt uzdrīkstēšanos kaut ko patstāvīgi uzsākt. Zīmējumu izstāde “Aleksandras Butkevičas radošā pasaule” apskatāma no 19. aprīļa līdz 27. maijam bibliotēkas kāpņu telpā.

Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Izstāde “Pasaules tautu ābeces”
PASAULES TAUTAS, TO VALODAS UN ĀBECES