Izstādes augustā Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada augusts

,

No 2. augusta līdz 30. augustam Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājiem piedāvā divas izstādes: “Dzīves jēgas meklējumi P. Koelju grāmatās” un “Kaķi literatūrā”.

Plakāts "Augusts 2022 Rēzeknē"
  • Brazīliešu rakstnieka P. Koelju 75. dzimšanas dienai veltīta literatūru popularizējoša izstāde ”Dzīves jēgas meklējumi P. Koelju grāmatās”

 Paulu Koelju ir viens no populārākajiem rakstniekiem, kurš savos darbos ietver ilgi studētas dzīves gudrības un domugraudus. Rakstnieks daudziem pazīstams ar slaveno grāmatu “Alķīmiķis”, kas iztulkota vairāk nekā 80 valodās. Šī kulta grāmata joprojām ir iecienīta dažādās valstīs un iemanto lielu cieņu un popularitāti no auditorijas. Koelju atziņas un citāti gadiem riņķo pa visu pasauli, kodējot cilvēku domas un izpratni par dzīvē svarīgāko, ko paši bieži nepamanām.

  • Starptautiskajai kaķu dienai veltīta izstāde “Kaķi literatūrā”

Daudzus gadsimtus kaķis ir ticis saistīts ar mītiem un maģiju, tāpēc kaķa tēlu joprojām apvij noslēpumainības oreols. Šo iespaidu vēl vairāk pastiprina kaķa noslēpumainais skatiens. Populārs ir mīts par to, ka kaķim esot deviņas dzīvības, un tas droši vien ir saistīts ar kaķa ievērojamo meistarību izglābties un spēju ātri atspirgt pēc nelaimes gadījumiem. Protams, kaķi ir tikpat mirstīgi kā mēs visi, un arī kā mājdzīvniekiem tiem nepieciešama aprūpe un aizbildniecība.

Izstādē apskatāmi literāri darbi (grāmatas, dzejoļi, stāsti, pasakas), kuru varoņi ir kaķi.

Informāciju sagatavoja
Ina Sprūža
Rēzeknes filiālbibliotēkas bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī