Izstādes decembrī Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada decembris

Pār Latviju sedzas balta villaine, rotāta zvaigžņotiem rakstiem. Ziemassvētki kā krāšņa gaismas šautra drīz pāršķels tumsu un dāvās ticību brīnumiem.

Plakāts izstādei "Izstādes Rēzeknē (decembris 2022)"
  • No Adventes līdz Zvaigznes dienai

Ziemassvētku zvaigzne
Lai pār visiem mirdz:
Miers, lai ir virs zemes,
Miers iekš katras sirds!
(Vensku Edvarts)

Vārds “Advents” cēlies no latīņu vārda “adventus” un nozīmē “atnākšana”. No ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem līdz 24. decembrim ir Adventa laiks jeb Ziemassvētku atnākšanas laiks.

Savukārt Zvaigznes diena ir Ziemassvētku laika noslēgums. Zvaigznes dienu (6.janvāri) dēvē arī par Triju ķēniņu jeb Triju kungu dienu. Trīs gudri ķēniņi no Austrumiem patiesībā ir dzīves simbols: nekad nepalikt uz vietas, droši doties pretī nezināmajam, grūtajam, sarežģītajam. Un gudri viņi bija tāpēc, ka, zvaigzni ieraudzījuši, cēlās un gāja tai pretī.

Izstādē “No Adventes līdz Zvaigznes dienai” bibliotēka apmeklētājiem piedāvā ieskatīties grāmatās un žurnālu publikācijās, lai pārdomāti un skaisti sagaidītu un pavadītu gada gaišākos un brīnumainākos saulgriežus – Ziemassvētkus.

• Dvēseles pieskāriens

Decembra mēnesī bibliotēkā skatāma Valsts sociālās aprūpes centra  “Latgale” filiāles “Krastiņi” iemītnieku radošo darbu izstāde “Dvēseles pieskāriens”. Neskatoties uz to, ka katram sociālās aprūpes iestādē mītošajam cilvēkam ir sava dvēseles sāpe, autoru darbi izstaro mīlestību un siltumu. Darbiņu tehnikas dažādas, izmantotie materiāli – papīrs, dabas materiāli, dzija, koks u.c. Izstāde tapusi sadarbībā ar VSAC “Latgale” filiāles “Krastiņi” sociālo darbinieci Karīnu Kirilovu.

Izstādes bibliotēkā pieejamas līdz 30.decembrim. Aicinām apmeklēt tās un, gatavojoties svētkiem, sajust dvēseles pieskārienu!

Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja