Izstādes decembrī Rēzeknes filiālbibliotēkā

2020.gada decembris

,

Decembrī – ziemas pirmajā un gada pēdējā mēnesī Rēzeknes filiālbibliotēka aicina apmeklētājus ielūkoties jaunieguvumos, kuri papildinājuši krājumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas vērtīgo grāmatu iepirkuma programmas ietvaros, jubilejas reizē atcerēties novadnieku, Latgales kultūras darbinieku Antonu Kūkoju, apskatīt jaunpienācējas grāmatas stendā “Jaunumi”, kā arī papriecāties par bibliotēkas lasītāju izdotajām grāmatām un kopkrājumiem izstādē, kas veltīta Starptautiskajai personu ar invaliditāti dienai.

Pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstītajam vērtīgo grāmatu iepirkumam Latvijas publiskajām bibliotēkām, arī LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas krājums ir papildināts ar 27 grāmatām parastajā iespieddrukā. Izstāde “Bez laba lasītāja nav labas grāmatas (Emersons)” iepazīstinās lasītājus ar šo daudzveidīgo un kvalitatīvo literatūru. Arī grāmatu stendā “Jaunumi” varēs apskatīt ceturtajā ceturksnī iegādātās grāmatas gan pieaugušajiem, gan bērniem latviešu un krievu valodās. Abas izstādes bibliotēkā būs pieejamas no 3.decembra līdz 29.decembrim.

Latvijas valdība 2020. gada jūnijā pieņēma lēmumu piešķirt 9,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem kultūras un pasākumu nozares iestādēm, uzņēmējiem, radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām, t.sk., vērtīgu grāmatu iepirkuma programmai publiskajām bibliotēkām. Pēc Kultūras ministrijas izstrādāta rīcības plāna finansējums 300 000 EUR apjomā piešķirts krīzes skartās grāmatniecības nozares atbalstam un Latvijas publisko bibliotēku krājumu papildināšanai ar augstvērtīgiem pēdējo gadu izdevumiem. Vērtīgo grāmatu iepirkuma programmu publiskajām bibliotēkām īstenoja Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Decembris ir laiks, kad visvairāk domājam par līdzcilvēkiem. Kopš 1992.gada 3.decembrī tiek atzīmēta Starptautiskā personu ar invaliditāti diena,  aicinot sabiedrību pārdomāt gan savu attieksmi pret dažādību, gan to, kā var atbalstīt cilvēkus, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir grūtības iekļauties sabiedrībā un būt starp līdzcilvēkiem. Personu ar invaliditāti vidū ir daudz dažādu talantu, kuri bieži vien atklājas, apmeklējot radošās aktivitātes biedrībās un arī bibliotēkās. Grāmatu izstāde “Mēs līdzās jums zem vienas saules” atklās bibliotēkas lasītāju literāros talantus. Tajā varēs skatīt lasītāju izdotās grāmatas un kopkrājumus, kas pieejami bibliotēkas krājumā. Iespēja apmeklēt šo izstādi – no 3. decembra līdz 15.decembrim.

Savukārt no 16.decembra līdz 29.decembrim bibliotēkā būs skatāma grāmatu izstāde “Mūžs Latgales kultūrā”. Šī izstāde veltīta Latgales kultūras darbinieka, novadnieka Antona Kūkoja 80 gadu jubilejai un iepazīstinās ar krājumā esošām A.Kūkoja dzejas un prozas grāmatām, ar citās grāmatās pieejamām publikācijām un  A.Kūkoja gleznu fotoreprodukcijām.

Antons Kūkojs – dzejnieks, dramaturgs, stāstnieks, publicists, mākslinieks, režisors, aktieris, pedagogs, Latgalē plaši pazīstams kultūras un sabiedriskais darbinieks.

Antons Kūkojs vienmēr lepojās ar savu izcelsmi. Dzimis 1940. gada. 23. decembrī Ludzas apriņķī. Mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Rēzeknes filiālē, Latvijas Mākslas akadēmijā. Strādājis par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju, vadījis A. Paulāna Tautas lietišķās mākslas studiju, strādājis Rēzeknes Novadpētniecības muzejā par mākslinieku, bijis Ludzas mākslas skolas direktors. Piedalījies mākslas izstādēs. Bijis scenogrāfs, uzveduma daļas vadītājs Rēzeknes Tautas teātrī. Miris 2007. gada 18. aprīlī. Viņš bija īstens Latgales dēls, un piemiņa par viņu glabājas dzejas krājumos, gleznās un keramikas darbos, kurus var apskatīt muzejos un privātās kolekcijās.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī