Izstādes februārī Rēzeknes filiālbibliotēkā

2023.gada februāris

• Literatūras izstāde „Lietuvai un Igaunijai – 105”.

Šogad februārī mūsu tuvākās kaimiņvalstis Lietuva (16.februārī) un Igaunija (24.februārī) atzīmē savas nacionālās neatkarības 105. gadadienu. Liktenis bija lēmis, ka lietuvieši un igauņi savas valstis proklamēja gandrīz pusgadu pirms Latvijas, taču brīvība bija jāizcīna visām trim Baltijas valstīm kopīgā cīņā pret kopīgiem ienaidniekiem. Arī starptautiskajā politikā gan Rietumos, gan Austrumos visas trīs valstis mēdz aplūkot vienotā kompleksā — kā Baltijas valstis.

Literatūru popularizējošā izstādē “Lietuvai un Igaunijai – 105” piedāvājam lietuviešu un igauņu autoru grāmatas gan parastā, gan pielāgotā formātā.

Izstāde pieejama no 2. līdz 28.februārim.

• Literatūras izstāde „Fiziskās aktivitātes ikdienas labsajūtai un veselībai”.

Gaismas trūkums ziemā vairumam cilvēku sagādā sliktāku pašsajūtu un noskaņojumu. Lai uzlabotu mentālās veselības stāvokli un izvairītos no sezonālās depresijas, speciālisti iesaka regulāri nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm un piekopt aktīvāku dzīvesveidu. Speciālisti apgalvo, ka fizisko aktivitāšu laikā organisms pastiprināti izdala ķīmisku vielu – endorfīnus, kas sarunvalodā pazīstams  kā laimes hormons. Endorfīni organismā izraisa pozitīvu sajūtu, mazina sāpju uztveri, stresa līmeni, nomierina. Arī cilvēkiem ar invaliditāti ir nepieciešams nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, tās uzlabo gan fizisko, gan garīgo veselību.

Grāmatu izstāde „Fiziskās aktivitātes ikdienas labsajūtai un veselībai” pieejama no 2. līdz 28.februārim.

• Tematiska  izstāde „Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centram – 30” .

SIA „Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs” sniedz valsts apmaksātus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus personām ar redzes invaliditāti. Sociālā rehabilitācija skar ļoti daudzas dzīves jomas. Pēc rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas cilvēks kļūst neatkarīgāks, var labāk realizēt sevi mācībās vai darbā, radoši izpausties, kā arī sadzīvē iemācās veikt daudzas ikdienā ļoti aktuālas lietas – orientēties, iepirkties, gatavot ēst utt.

Sveicot SIA “Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs” 30 gadu jubilejā, aicinām pārlapojot LNB žurnālu “Rosme” lappuses, ielūkoties LNB RC vēsturē, nozīmīgākajos notikumos, svētku brīžos, ikdienas darbā, lasīt par tā darbiniekiem, rehabilitācijas nodarbību vadītājiem.

Izstāde apskatāma no 6. līdz 28.februārim.

Laipni aicināti!

Ināra Zeltiņa