Izstādes februārī Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada februāris

,

Plakāts "Izstādes Rēzeknes filiālē februārī 2022"
  • Zvaigznes staro pār mums

Sidnijs Šeldons jau ilgus gadus ir viens no pasaulē populārākajiem un visvairāk tulkotajiem bestselleru autoriem. Lasītāju mīlestību autors izpelnījies ar  satriecošajiem spriedzes romāniem, kas neļauj atslābt uzmanībai līdz pēdējai lappusei. Bibliotēkas krājumā ir pieejamas audiogrāmatas “Lieliskais plāns”, “Zvaigznes staro pār mums”, “Eņģeļu dusmas”, “Nekas nav mūžīgs”, “Asinsbalss”, “Bailes no tumsas”, “Sabrukušās debesis”, kā arī krievu valodā tulkotās grāmatas parastā drukā un audio formātā.

Izstāde, kas veltīta S.Šeldona 105.dzimšanas dienai, apskatāma no 3. līdz 14.februārim.

  • Mārai Zālītei – 70

18.februārī 70.dzimšanas dienu svin izcilā latviešu dzejniece un rakstniece Māra Zālīte. Jau sen Māras Zālītes darbi kļuvuši ne tikai par kvalitātes standartu literatūrā, bet iedvesmas avotu komponistiem. Viņas veidotie libreti pārtapuši rokoperās, mūziklos un dziesmuspēlēs. Kopš Atmodas gadiem Māra Zālīte ir viena no lielākajām Latvijas valsts kultūras dzīves autoritātēm. Izstāde piedāvā ielūkoties Māras Zālītes daiļradē, kā arī citu autoru grāmatās par viņu.

Izstāde pieejama no15. līdz 28.februārim.

  •  “Mīļoj tāvuzemi, mīļoj, brōleit boltais, Mīļoj mōtes volūdu.” /Osvalds Kravaļs/

21. februārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. Aiz katras valodas ir cilvēks, ģimene, dzimta, tauta, kultūras mantojums. Dzimtā valoda, kura  mūs pavada kopš dzimšanas brīža, ir unikāla vērtība, tā izsaka ikkatra identitāti. Daudziem bibliotēkas lietotājiem dzimtā ir latgaliešu valoda. Latgaliešu valoda ir vēsturisks latviešu valodas paveids, kas ir attīstījies līdz ar latviešu literāro valodu. Ikdienā daudzi Latgales iedzīvotāji lieto latgaliešu valodu. Izstādē apskatāmas grāmatas no bibliotēkas krājuma latgaliešu valodā. Daudzas no tām ir bibliotēkā, pateicoties Latgales Kultūras centra izdevniecības dāvinājumiem.

Izstāde pieejama no 3. līdz 25.februārim.

  • Es sveikšu šo dienu ar mīlestību, un viss man izdosies.” / Ogs Mandino/

Mīlestības romāni –  šī žanra literatūra aizvien ir viena no pieprasītākajām daiļā dzimuma lasītāju vidū. Svētā Valentīna dienai veltītā mīlas romānu izstāde aicinās apmeklētājus uz romantiskām noskaņām. Lai atrautos no ikdienas steigas, aicinām iegremdēties intrigu un negaidītu pavērsienu pilnajā galveno varoņu dzīvē, ieskatoties aizkustinošo grāmatu izlasē par mūsu emocijām.

Izstāde apskatāma no 3. līdz 25.februārim.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā