Izstādes “Juglas atspulgi” atklāšana

2023. gada 25. maijā

, ,

Jūnijā Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā semināru telpā skatāma Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Jugla” rokdarbu un keramikas pulciņa dalībnieku izstāde “Juglas atspulgi”. 25. maijā notika šīs izstādes atklāšana.

Pavasarīgs siltums, cilvēcisks smaids, krāsu bagātība priecēja acis, pateicības vārdi izstādes autoriem, pulciņa vadītājai Evitai Kromulei un bibliotēkai sildīja sirdi un dvēseli. Klausoties mūzikas un sirds melodijās, kuras izpildīja vokālais ansamblis ,,Prieks’’ Baibas Lasmanes vadībā, nemanot aizritēja laiks. Senlatviešu gudrība vēsta: cilvēki aizmirsīs, cik ātri tu paveici savu darbu, bet viņi atcerēsies, cik labi tu to izdarīji.

Bibliotēkas paldies filiāles ,,Jugla” klientiem (cilvēkiem ar redzes traucējumiem), kuri darināja šos darbus, ielika mīlestību un sirds siltumu tos veidojot. Darbošanās ar mālu un rokdarbiem palīdz noņemt iekšējo un fizisko nogurumu, kā arī uzlabo un harmonizē emocionālo veselību, dod iespēju sevi radoši apliecināt. Paldies Evitai par pacietību un cilvēkmīlestību, dodot iespēju pulciņa dalībniekiem izveidot skaistas un praktiskas lietas, „atdzīvināt” mālu, realizēt savas idejas. Izstādē skatāmi gan māla trauki – rakstu šķīvji, bļodiņas, lielās bļodas, sienas dekori un vāzes, gan adīti, tamborēti un mezgloti darbi.

Paldies bibliotēkas sadarbības partneriem daudzu gadu garumā Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Jugla” administrācijai, sociālā un kultūras darba veicējām Ilonai Kunstbergai un Baibai Lasmanei, vokālajam ansamblim ,,Prieks”.

Lūk, ko teica kāda no izstādes atklāšanas pasākuma apmeklētājām: “Esmu saviļņota un aizkustināta par čaklumu, izdomu, radošo domu. Jauks mirklītis, aizkustinoša tikšanās, mūzika un dziesmas darīja šo dienu neparasti skaistu un sirsnīgu! Lai visiem – gan izstādes veidotājiem, gan bibliotēkas darbiniekiem veiksme, čaklas rokas un prāts, enerģija, aizrautība un izdoma, padarot līdzcilvēku ikdienu gaišāku.”

Zem zilām debesīm, ar prieku par dzīves krāsām uz tikšanos bibliotēkā!

Vija Circāne
Metodikas nodaļas vadītāja

Foto: Vija Circāne

Izstāde “Pasaules tautu ābeces”