Izstādes jūlijā Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada jūlijs

,

Samtainā liepziedu aromāta pielietajās jūlija dienās der izvēlēties kādu vasarīgu grāmatu un bagātināt dvēseli ar četrpadsmitgadīgās Ievas Stikānes uzburto mirkļu mozaīku.

  • Grāmatu izstāde “Hei, jaukā vasara!”

“Jaukā vasara, vasara nāc,
Zaļām domām lai piepildās prāts!”
(Guntars Račs)

No 1. līdz 28.jūlijam Rēzeknes filiālbibliotēka piedāvā lasītājiem grāmatu izstādi “Hei, jaukā vasara!”. Izstādē apkopotas grāmatas, kuru nosaukumos ir vārds “vasara”. Apmeklētājiem piedāvātas grāmatas arī ar vasarīgu ēdienu receptēm un vasaras floristikas kompozīciju idejām. Arī bērniem daudz dažādu nodarbju gan saulainām, gan lietainām vasaras dienām. Savukārt dzejas mīļotāji izstādē atradīs dzejoļus par vasaru.

Kas var būt labāks par karstā laikā ēnainā vietā vai vēsā istabā pavadītu laiku kopā ar kādu vasarīgu piedzīvojumu grāmatā, to lasot parastā vai  palielinātā drukā, Braila rakstā vai klausoties audio formātā? Nāc un izvēlies!

  • Radošo darbu izstāde “Ievas Stikānes mirkļu mozaīka”

“Kas manu tautu dara stipru?
Tā mana ģimene,
kas mani izauklēja ņipru.”
(Ieva Stikāne)

No 1. jūlija līdz 19.augustam bibliotēkā un kāpņu telpā apskatāma radošo darbu izstāde “Ievas Stikānes mirkļu mozaīka”. Ieva jau no mazotnes ir LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas lasītāja. Klausoties audio grāmatas, Ieva no diktoriem – grāmatu ielasītājiem mācās runas mākslu. Šīs iemaņas palīdz piedalīties dažādos skatuves runas konkursos, kuros Ieva demonstrē pašsacerētus dzejoļus un esejas. Tie tiek sacerēti piedaloties Latviešu valodas aģentūras un “Garās pupas” gadskārtējos konkursos. Neskatoties uz redzes traucējumiem, Ieva šogad pabeigusi Jersikas pamatskolas 7. klasi un Jēkaba Graubiņa Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļu.

          Izstādē apskatāmi Ievas zīmējumi, darbiņi no keramikas un kopkrājumi, kuros publicētas Ievas esejas un dzejoļi. Jaunā māksliniece piedalījusies arī 10. starptautiskajā bērnu un jauniešu mākslas izstādē “Vērtību sakta”, saņemot laureātes diplomu.

Laipni aicināti Rēzeknes filiālbibliotēkā!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei "Hei, jaukā vasara!"
Plakāts izstādei "Ievas Stikānes mirkļu mozaīka"

Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā