Izstādes martā Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada marts

Plakāts "Izstādes martā Rēzeknes filiālē 2022"
  • 12. marts – Pasaules Glaukomas diena

Atzīmējot Pasaules Glaukomas dienu, katru gadu visā pasaulē tiek rīkota Pasaules Glaukomas nedēļa, kurā sabiedrība tiek aicināta pievērst īpašu uzmanību acu veselībai. Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, kuru savlaicīgi neārstējot rodas neatgriezenisks aklums. Izstāde piedāvās apmeklētājiem informāciju par glaukomu un acu veselību.

Informācijas resursu izstāde bibliotēkā pieejama no 7.marta līdz 14.martam.

• Antonijai Apelei – 90

Latvijas radio režisore un runas pedagoģe Antonija Apele (1932-2018) dzimusi Rēzeknē, jaunībā sapņojusi kļūt par pianisti, absolvējusi Svešvalodu fakultāti, 1958. gadā iestājusies Teātra fakultātes režisoros, četrus skaistus gadus strādājusi Liepājas teātrī, bet mūža lielāko daļu – Latvijas radio. Viņa ir aptuveni pusotra simta radioiestudējumu režisore. Antonija Apele ir nenogurstoša runas pedagoģe – vairāku paaudžu aktieri, žurnālisti, televīzijas un radio diktori ir Antonijas Apeles audzēkņi. Tulkojusi poļu un angļu autoru literāros darbus. Runas kultūrai veltītu grāmatu autore: “Runas kultūra”(1981), “Prasme runāt publiski”(2011).

Mazā plaukta izstāde “Antonijai Apelei – 90” apskatāma no 7. marta līdz 30.martam.

• Rāznas ezers – iedvesmas avots

“Kā dzīvības spoguļa lāsma,
Kā topošas laimes blāzma
Tu Latgalei spīdi, Rāzna.”
/Mirdza Ķempe/

Par Latgales jūru bieži dēvētais Rāznas ezers ir gan iedvesmas avots dzejniekiem, māksliniekiem, ar mūziku saistītiem cilvēkiem, gan arī galvenais tēls viņu darbos. Rāznas ezera plašumiem visatbilstošākā droši vien ir klasiskā mūzika. Rāznas vēju šalkšana un viļņu spēks saklausāmi komponista Jāņa Ivanova sestajā Latgales simfonijā, svītās “Latgales ezeri”, kā arī pūtēju orķestrim sacerētajā poēmā “Rāzna”.  Grāmatu izstāde, kas veltīta Pasaules ūdens dienai (22.martā), iepazīstina ar dzeju, gleznām, fotogrāfijām, kurās autoru iedvesmas avots – Rāznas ezers.

Izstāde pieejama no 3. marta līdz 30.martam.

• Agneses Puisānes radošie darbi

“Paceļot acis uz debesīm,
Ieraugi tūkstošiem zvaigžņu.
Un kādā no tām
Paslēpta tava laime.”
/Agnese Puisāne/

Šomēnes bibliotēka aicina apmeklētājus iepazīties ar bibliotēkas lasītājas Agneses Puisānes radošajiem darbiem. Agneses skaistās un smaržīgās ziepes, ar maisauduma elementiem darinātās glezniņas, ar džutas auklu un pērlēm dekorēti groziņi un vāzītes un citi darbiņi aicina priecāties par meitenes čaklajām rokām.

Agneses pirmā skola bija Rīgas Strazdumuižas internātvidusskola, kurā viss pielāgots bērniem ar nopietniem redzes traucējumiem. Lai pēc iespējas veiksmīgāk sagatavotos patstāvīgai dzīvei, Agnese uzsāka ceļu uz mācībām vispārizglītojošā skolā. Kā starpposms bija Rēzeknes pamatskola –  attīstības centrs. Šogad Agnese gatavojas absolvēt Rēzeknes Katoļu vidusskolu.

Agnese Puisāne ir sabiedriski aktīva jauniete. Labprāt piedalās LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas un Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes organizācijas rīkotajās aktivitātēs. No mācībām brīvajā laikā lasa grāmatas, sacer dzeju, nodarbojas ar rokdarbiem.

Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja