Izstādes martā Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021. gada marts

,

Sērsnu, gavēņu, pūpolu, kā arī pirmajā pavasara mēnesī martā Rēzeknes filiālbibliotēka turpina izstāžu ciklu “Vai Tu zini, ka šomēnes…” un piedāvā apmeklētājiem tematisku izstādi “Lieldienas gaidot”.

Izstāžu cikla “Vai Tu zini, ka šomēnes…” marta izstāde no 2. līdz 30.martam popularizē literātu, mēneša jubilāru grāmatas: latviešu dzejniece ,tulkotāja un atdzejotāja Amanda Aizpuriete 28.martā svinēs 65 gadu jubileju, bet bibliotēkas krājumā pieejamo romānu “Kolekcionārs”, “Franču leitnanta draudzene” autoram Džonam Faulzam 30.martā būtu 95 (1926-2005).

Šī literatūras izstāde informē arī par martā atzīmējamām un svinamām dienām. Ik gadu 3. martā atzīmē Starptautisko Dzirdes dienu, kurā Pasaules Veselības organizācija izvēlas noteiktu tēmu, ko popularizēt. Šogad sabiedrības uzmanība tiek pievērsta aktualitātei “Dzirdes aprūpe visiem: diagnosticē, rehabilitē, komunicē” un Pasaules dzirdes diena 2021 būs nozīmīga ar “Pasaules ziņojumu par dzirdi”, kurā globālā mērogā tiks aicināts vērst uzmanību uz dzirdes zaudēšanu un ausu slimībām visā dzīves laikā. Izstādes grāmatās varēs atrast informāciju par dzirdi.

8. marts tiek atzīmēts kā Starptautiskā Sieviešu diena. Vēsturiski šī diena ir tikusi dažādi ideoloģiski interpretēta. Mūsdienās tā ir diena, kad mēs svinam sieviešu sasniegumus izglītībā, karjerā un visās citās dzīves jomās. Izstāde aicina izlasīt Santas Remeres un Elīnas Brasliņas grāmatu “Mūsējās: 50 pasakas par Latvijas sievietēm”.

Savukārt 22. martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO). Šo dienu atzīmē, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē. Izstāde piedāvā izlasīt Emmi Iterantas grāmatu “Ūdens atmiņa”.

Izstāde “vai Tu zini, ka šomēnes…” informēs arī par Pasaules dzejas dienu, Starptautisko Teātra dienu un Pūpolsvētdienu, piedāvājot dažādu literatūru parastā un pielāgotā formātā.

Lai laicīgi sagatavotos pavasara saulgriežiem, no 22.marta bibliotēkā apskatāma tematiska izstāde “Lieldienas gaidot”. Gan informācijas resursi – grāmatas, žurnāli un materiāli no tematiskajām mapēm, gan lasītāju radošie darbi palīdzēs sagatavoties un ienest Lieldienu sajūtas savās mājās. Izstāde būs pieejama līdz 8.aprīlim.

Tiksimies bibliotēkā, iepriekš pa tālruni piesakot savu apmeklējumu!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

Izstāžu cikla Vai Tu zini, ka šomēnes plakāts
Plakāts izstādei Lieldienas gaidot

Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī