Izstādes septembrī Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021.gada septembris

,

  • “Vai tu zini, ka šomēnes…”

Izstāžu cikla „Vai Tu zini, ka šomēnes…” septembra izstāde veltīta Zinību, Tūrisma, Sirds un Eiropas valodu dienām, Dzejas dienām, kā arī ievērojamu Latvijas personību jubilejām, kas atzīmējamas šajā mēnesī:  žurnālistei, izdevējai un sabiedriskajai darbiniecei Emīlijai Benjamiņai – 140; kinorežisoram, aktierim, rakstniekam, gleznotājam, publicistam un sabiedriskajam darbiniekam Jānim Streičam – 85; dzejniekam, atdzejotājam, kritiķim un publicistam Knutam Skujeniekam – 85;  rakstniekam, tulkotājam, dzejniekam, publicistam Roaldam Dobrovenskim – 85.

Literatūras izstāde apskatāma no 1.septembra līdz 29.septembrim.

  •  „Dzejas tūre pa Latgali”

Dzejas dienām veltīta dzejas krājumu izstāde ar priekšlasījumiem iepazīstina apmeklētājus ar dzejoļiem par Latgali. Dzejas tūrē, lasot dzejoļus par Latgali, bibliotēka aicina attālināti skatīt un baudīt dzejnieku apdzejotās dažādās Latgales vietas – pilsētas, ezerus, kalnus, svētvietas un dzejā sajust  Latgales elpu.

Dzejas izstāde pieejama no 6.septembra līdz 27.septembrim.

  •  „Kā lasa un raksta neredzīgie?”

    Tematiskā izstāde veltīta Starptautiskajai lasītprasmes un rakstpratības dienai, kuru pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē 8. septembrī. Izstāde iepazīstinās ar  pielāgotas literatūras formātiem (grāmatas Braila rakstā, palielinātā drukā, audio grāmatas, taktilās grāmatas), pielāgotiem rakstu veidiem ( Braila, Hebolda un līnijraksts) un tehniskajiem palīglīdzekļiem, ko cilvēki ar redzes traucējumiem izmanto, lai lasītu un rakstītu. Izstāde rīkota sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes teritoriālo organizāciju.

Tematiskā izstāde apskatāma no 6.septembra līdz 29.septembrim.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā