Janvāris Jelgavas filiālbibliotēkā

2021. gada janvāris

,

Janvārī Jelgavas filiālbibliotēkā apskatāmas divas literatūru popularizējošas izstādes: “Lasi un vērtē!” un „Dzimis, lai būtu mūzikā. Komponistam Raimondam Paulam – 85″.

Janvārī akcentējam literatūras izstādi “Lasi un vērtē!”, kas veltīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra rīkotajam lasīšanas veicināšanas projekta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” noslēgumam.  Jelgavas filiālbibliotēka kopā ar Jelgavas P. Bendrupa pamatskolu projektā piedalās otro gad. Notikušās vairākas klātienes tikšanās, taču dažas grāmatas lasītas arī attālināti. Projekta noslēgumā žūrijas eksperti aizpildīs elektroniskās anketas, kurās vērtēs izlasītās grāmatas. Iepriekšējā gada projektā P. Bendrupas pamatskolas ekspertu vērtējumi projekta ietvaros saņēma godpilnās augstākās vietas arī Latvijas mērogā.

No 12. janvāra skatāma literatūras un tematiskā izstāde: „Dzimis, lai būtu mūzikā. Komponistam Raimondam Paulam – 85″. Sākot ar vijoli – pirmo mūzikas instrumentu četru gadu vecumā, pēc tam klavierēm, kuras iznācis spēlēt pie dažādiem pedagogiem. Mācījies tagadējā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un pēc tās beigšanas — Valsts konservatorijā. Savu uzstāšanos publikas priekšā sācis jau no pamatskolas vecuma, pēc tam muzicējis dažādos ansambļos. Piedalījies daudzās koncertprogrammās un svētku organizēšanās, ieguldīts liels darbs ar solistiem un bērnu kolektīviem, notikuši koncertbraucieni gan pa Latviju, gan ārzemēm. Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists, kurš ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Lepojamies un sveicam Maestro Raimondu Paulu nozīmīgajā jubilejā, kuru radošais dižgars atzīmēs 12. janvārī!

Informāciju sagatavoja
Iveta Dārzniece
Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei Lasi un vērtē
Plakāts izstādei Dzimis, lai būtu mūzikā

Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā