Janvāris Jelgavas filiālē

2023. gada janvāris

, ,

  • Literatūras izstāde “Lasi un vērtē!”.

Janvārī LNerB Jelgavas filiālbibliotēka piedāvā literatūras izstādi “Lasi un vērtē!”. Izstādē eksponētas aizvadītā gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022” grāmatas.

Bibliotēka jau tradicionāli janvārī piedāvā literatūras izstādi, kurā eksponētas aizvadītā gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatas. Jāmin, ka atsevišķas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” ieteiktajām, ir pieejamas arī kā audiogrāmatas, palielinātā drukā vai braila rakstā.

2022. gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekciju veido 33 grāmatas no 10 izdevniecībām. Kolekcijā ir 15 oriģinālliteratūras grāmatas. Tulkoto literatūru pārstāv 18 grāmatas. Rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām un vēsturiskām tēmām, runājot par atbildību pret saviem tuvākajiem, uzticību, cerību un pieaugšanu.

  • Literatūras un tematiskā izstāde: „Viegli pagatavojamu ēdienu receptes”.

Janvārī LNerB Jelgavas filiālbibliotēka piedāvā literatūras un tematisko izstādi „Viegli pagatavojamu ēdienu receptes”. Izstādē eksponētas gan grāmatas, gan žurnāli ar viegli pagatavojamu, veselīgu ēdienu receptēm.

Aizvadīts decembris, lielais svētku svinēšanas mēnesis, ar dažādiem pasākumiem, svinību galdiem, pīrāgiem, pīrādziņiem, piparkūkām… Var mazliet atslābt, sākt domāt par jaunā gada plāniem un palutināt sevi un citus ar veselīgiem, viegli pagatavojamiem ēdieniem, kuri neprasīs īpašu pavārmeistarību. Mūsdienās gan žurnālos, gan grāmatās pieejams plašs dažādu recepšu klāsts, atliek vien izvēlēties sev tīkamāko. Bibliotēka janvārī piedāvā nelielu ieskatu šajās receptēs.

  • Radošā darbnīca ”Dekupāžas noslēpumi”.

24. janvārī plkst 11.00 LNerB Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā radošo darbnīcu ”Dekupāžas noslēpumi”

Kad laukā mazliet drēgns un nemīlīgs un negribas doties garās pastaigās, var apgūt kādu rokdarbu tehniku. Šī pieredze varbūt paliks kā pirkstu vingrināšana, varbūt dos ierosmi jaunām, radošām izpausmēm. Dekupāžas tehnikas būtība ir priekšmetu dekorēšana ar izgriezumiem no papīra. Dekupāžai var izmantot speciālu papīru, salvetes, pat parastu avīžu papīru. Priekšmetu dekorēšanai dekupāžu var kombinēt ar citām tehnikām. Dekupāžu var veikt uz dažādām virsmām, no stikla līdz kokam. Var dekorēt mazus priekšmetus un pat atjaunot vecas mēbeles.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī