Janvāris Liepājas filiālbibliotēkā

No 2021. gada 11. līdz 30. janvārim

,

Izstādes janvārī Liepājas filiālbibliotēkā:

  • “Fantāzijas pasaulē”– rakstniecei, literatūrkritiķei, tulkotājai Ievai Melgalvei – 40.

Nu jau labu laiku zinātniskā fantastika un fantāzija ir ieņēmusi stabilu un augošu vietu latviešu literatūrā, tādēļ atzīmējot 40 gadu jubileju vienai no redzamākajām latviešu fantāzijas literatūras autorēm Ievai Melgalvei Liepājas filiālbibliotēkā izveidota latviešu fantāzijas literatūras izdevumu izstāde. Ievas Melgalves veikumu augstu novērtējuši gan lasītāji, gan literatūras vērtētāji – to apliecina daudzās atsauksmes kultūras presē un sociālajos tīklos, kā arī romāna “Mirušie nepiedod” nominācija Latvijas Literatūras gada balvai gada labākā prozas darba kategorijā. Izstādē eksponēti arī citu latviešu fantāzijas literatūras autoru darbi, daļa no tiem pieejama arī audioformātā – I.Melgalves “Mirušie nepiedod”, “Mēness teātris”, “Mājas bez durvīm”, arī Lindas Nemieras “Kaķa lāsts”, “Kaķis maisā” un “Kaķa koncerts”.

  • „Pacelsim karogu”– 1991.gada barikāžu aizstāvju 30 gadu atceres dienai veltīta izstāde.

Barikāžu laiks 1991. gada janvārī ir viens no spilgtākajiem un patriotiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē. Šogad aprit jau 30 gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās valsts neatkarības aizstāvji no visiem Latvijas novadiem. Izstāde ir veidota kā izsmeļošs informatīvs materiāls par norisēm Latvijas vēsturei kritiskā pagrieziena punktā, kad izšķīrās valsts liktenis. Atradīsiet gan vēstures grāmatas, gan grāmatas ar barikāžu dalībnieku atmiņām, aculiecinieku fotogrāfijām un laikabiedru apcerēm.

  • “Daudz laimes, Maestro!” – Raimondam Paulam – 85

Izstāde atzīmējot izcilā latviešu komponista, pianista, aranžētāja, diriģenta, producenta un politiķa Raimonda Paula 85.jubileju.

Informāciju sagatavoja
Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja

Janvāris Liepājas filiālbibliotēkā

Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī