Janvāris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada janvāris

, ,

Plakāts Janvāris 2022 Rēzeknes filiēlē
  • Izstāde “Dzīvot pēc pasūtījuma nav vērts. (E.Lukjanskis)”

Ražīgais romānists Egils Lukjanskis šogad svinētu apaļu 85 gadu jubileju. Pieminot lasītāju iemīļoto rakstnieku, pirmā latviešu oriģinālliteratūru popularizējošā izstāde jaunajā gadā aicina ielūkoties Egila Lukjanska prozā.

Grāmatu izstāde pieejama no 4. līdz 19.janvārim.

  • Izstāde “Pareizticīgo ziemas svētki – ģimenes svētki”

Pēc Jūlija kalendāra 7. janvārī vairāk nekā 100 valstīs, arī Latvijā, tiek svinēti pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki. Vērtību un tradīciju ziņā tie ir diezgan līdzīgi ar rietumu kristīgajā baznīcā svinētiem -Ziemassvētkiem. Liela nozīme ir ģimenes kopā sanākšanai un ģimeniskām vērtībām.

Šajā dienā ģimenes sanāk kopā, lai dalītos savos vismīļākajos mirkļos un baudītu kopīgu svētku mielastu. Ziemassvētki ir pareizticīgo ziemas svētku galvenie svētki. Bet kādus svētkus ziemā vēl svin pareizticīgie, uzzināsiet šajā grāmatu izstādē.

Grāmatu izstāde pieejama no 4. līdz 19. janvārim.

  • Izstāde “Lasi šodien, rīt vai citudien!”

Kultūras ministrijas īstenotajā programmā “Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām” no Latvijas Nacionālās bibliotēkas saņemta augstvērtīga daiļliteratūra, nozaru un bērnu literatūra. Rēzeknes filiālbibliotēkas krājums papildināts ar 32 jaunām grāmatām. Lasītājus iepazīties ar tām un rezervēt sev lasīšanai aicinām, apmeklējot izstādi “Lasi šodien, rīt vai citudien!”.

Grāmatu izstāde pieejama no 4. līdz 27.janvārim.

  • Radošā darbnīca “Grāmatzīme 2022. (tīģera) gada grāmatām”

Pēc ķīniešu horoskopa 2022. gads būs Tīģera gads. Tīģeris tiek uzskatīts par drosmes simbolu. Drosmīgajiem pieder pasaule – tāds būs šī gada moto. Aicinām bibliotēkas apmeklētājus sagatavoties jauniem grāmatu izaicinājumiem, pagatavojot sev grāmatzīmes ar šī gada simbolu dažādu formātu grāmatām – grāmatām Braila rakstā, palielinātā drukā vai parastā drukā. Radošās darbnīcas tiks rīkotas grupās pa 2 dalībnieki vai individuāli, aicinām pieteikties no 10. līdz 31.janvārim.

Aicinām būt ar mums kopā arī šogad, 2022.gadā, meklēt jaunus izaicinājumus vēl nelasītās grāmatās un piedāvātajās aktivitātēs.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī