Janvāris Ventspils filiālbibliotēkā

2021. gada janvāris

,

Janvārī Ventspils filiālē apskatāmas divas literatūras popularizējošas izstādes: “Brīvību Latvijai!” un “Piedzīvojumu gars”.

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Brīvību Latvijai!”

Ir 1991. gada janvāris. Latvijas ienaidnieks ir mums līdzās un grasās sagrābt savās ķetnās valsi. Bet latvieši ir stipri! Visapkārt valda saspringta gaisotne. Ap daudzām stratēģiskas nozīmes ēkām tiek veidotas barikādes. Dežūrās pie tām iesaistās liels skaits iedzīvotāju: mūsu tevi, mātes, vecvecāki, draugi, radi un paziņas.

Kopš šiem notikumiem pagājuši 30 gadi, bet mūsu sirdīs joprojām ir tie ļaudis, kas cīnījās par mūsu tautu un brīvību. Ventspils filiālbibliotēka atceras un aicina Jūs visus atsaukt atmiņā tā gada notikumus un ielūkoties bibliotēkas veidotajā izstādē “Brīvību Latvijai!”.

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Piedzīvojumu gars”

Katra cilvēks savos jaunības gados ir daudz fantazējis – cits gribējis lidot uz Mēnesi, cits nonākt kādā eksotiskā zemē vai veikt kādu varoņdarbu. Jebkurš varētu uzrakstīt fantastisku romānu par saviem piedzīvojumiem, bet ne katram ir dotas rakstnieka talants. Janvārī dzimušajam amerikāņu rakstniekam Džekam Londonam bija gan spējas, gan griba pastāstīt savus piedzīvojumus pasaulei.

Džeks Londons bija viens no pirmajiem fantastikas žandra rakstniekiem, kurš ar savu fantāziju ieguva pasaules slavu un sasniedza lielus panākumus. Turklāt Londons bija aktīvs darba ņēmēju tiesību atbalstītājs. Par šo tēmu Londons uzrakstījis vairākus spēcīgus darbus, kas veltīti nevienlīdzības un strādnieku šķiras netaisnīgās ikdienas attēlojumiem.

Džeks Londons arī sarakstījis vienu no pasaulslavenajiem, klasiskajiem piedzīvojumu romāniem “Baltais ilknis”, kurš ir labi pazīstams daudzām lasītāju paaudzēm. Aicinām iepazīties ar Džeka Londona darbiem bibliotēkas veidotajā izstādē “Piedzīvojumu gars”.

Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā