Jūlijs Daugavpils filiālbibliotēkā

No 2020. gada 1. līdz 24. jūlijam

,

Jūlijā skaistus svētkus svin divas pazīstamās latviešu rakstnieces, kuru darbi ne tikai iemantojuši neviltotu lasītāju mīlestību, bet arī saņēmuši kritiķu atzinību un literāros apbalvojumus.

20. jūlijā aprit 80 gadi rakstniecei, publicistei un Jēkabpils pilsētas Goda pilsonei Annai Skaidrītei Gailītei, savukārt 23. jūlijā 60. jubilejā tiek sumināta Inguna Bauere, kura, dzīvodama Vecpiebalgā, savos romānos iedziļinās svarīgiem notikumiem un izcilām personībām bagātajā Piebalgas kultūrvēsturē.

Lai gan abas autores izmēģinājušas roku dažādos literatūras žanros, rakstot tostarp arī bērniem un jauniešiem, vislielāko atzinību guvuši tieši viņu biogrāfiskie romāni, kuru pamatā vienmēr ir īstu cilvēku likteņstāsti. Vai tas būtu kādas dzimtas stāsts gadsimta garumā vai kādas Latvijai nozīmīgas personības dzīves gājums, Anna Skaidrīte Gailīte un Inguna Bauere iegulda lielu, nopietnu darbu vēsturisku dokumentu un liecību izpētē, lai savos darbos izveidotu izjustu vēstījumu un ticamu laikmeta panorāmu. Inguna Bauere ir pārliecināta: “Katrs no mūsu tautas dižgariem būtu pelnījis grāmatu par sevi” (Blaua, Līga. Sirds – Liepājā, mājas – Vecpiebalgā / Līga Blaua // Ievas Stāsti. – Nr.24 (2016, 25.nov./8.dec.), 14.–17.lpp.)

Daugavpils filiālbibliotēka no 1. līdz 24. jūlijam piedāvā iepazīt rakstnieču personības un literāro pūru izstādēs, kurās var atrast gan sērijas “Lata romāns” ietvaros izdotos darbus, gan godalgotos romānus, piemēram, Annas Skaidrītes Gailītes romānu “Alīna. Likteņa celtā un likteņa gremdētā”, kas ieguva Lielo lasītāju balvu, un Ingunas Baueres kultūrvēsturisko romānu par Ati Kronvaldu “Piedod, Karolīne!”, kas tika atzīmēts ar Eduarda Veidenbauma literāro prēmiju un Egona Līva piemiņas balvu.

Izstādē parastajā iespiedrakstā un audio formātā pieejams arī jaunākais Ingunas Baueres darbs “Mazā, klusā sirds”, kas veltīts Krišjāņa Barona un viņa sievas Dārtas dzīves līkločiem.

Ja vēlaties atklāt, kuras vēl vēsturiskās personības saistījušas abu rakstnieču interesi un ir iemūžinātas grāmatās, nāciet jūlijā uz bibliotēku!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē