Jūlijs Rēzeknes filiālbibliotēkā

2020.gada jūlijs

,

Jūlijā Rēzeknes filiālbibliotēka aicina apmeklētājus iepazīt dažādus cilvēkstāstus gan ceļojošajā fotoizstādē, gan mēneša jubilāru grāmatās.

No Rēzeknes pilsētas 2.bibliotēkas uz LNerB Rēzeknes filiālbibliotēku atceļojusi fotoizstāde  “Klusie vēstures veidotāji” un šeit apmeklētājiem būs pieejama visu jūliju.

Fotoizstādē iekļauti 20 portretstāsti, kuros var iepazīties ar tām personībām, kuras veicinājušas neredzīgo kopienas integrāciju redzīgo sabiedrībā – ne tikai izglītībā un kultūrā, bet arī arhitektūrā un dizainā, sportā un zinātnē.

Latvijas neredzīgo kopienā ir daudz ievērojamu cilvēku. Par šiem 20, kas iekļauti izstādē, kā arī par vēl citiem plašāka informācija lasāma grāmatā “Klusie vēstures veidotāji”. Ikviens no grāmatā iekļautajiem stāstiem ir nozīmīgs novadpētniecības materiāls, kas neļaus aizmirst par šiem cilvēkiem. Grāmata pieejama lasītājiem gan parastā, gan palielināmā drukā, kā arī audio formātā un Braila rakstā.

Gan izstāde, gan grāmata ir tapusi projekta ietvaros, kas LNerB īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

Lai popularizētu krājumu, Rēzeknes filiālbibliotēka jūlijā piedāvā apmeklētājiem vēl 2 izstādes. Izstāde “Cilvēkstāsti A.S.Gailītes un I.Baueres grāmatās” , tāpat kā fotoizstāde “Klusie vēstures veidotāji”, vēstīs par mūsu Latvijas cilvēkiem. Tā veltīta abu rakstnieču apaļajām dzīves jubilejām (A.S.Gailītei – 80; I.Bauerei – 60).

Bet izstāde “Vasaras skoliņa” aicinās bibliotēkas mazos lasītājus arī vasarā ļauties lasītpriekam, attīstīt un nostiprināt lasītprasmi jaunāko bērnu grāmatu klāstā. Abas izstādes skatāmas no 3. līdz 30. jūlijam.

Laipni aicināti Rēzeknes filiālbibliotēkā!

Informāciju sagatavoja

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī
Izstādes janvārī