Jūnijs Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada jūnijs

, ,

  • Bērnu diena bibliotēkā

“Ģimene vienmēr būs sabiedrības pamats”

1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Katram bērnam ir tiesības dzīvot mierīgā un atbalstošā vidē, kas veicina viņa attīstību un izaugsmi atbilstoši spējām un interesēm.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēka Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1. jūnijā aicina bērnus apmeklēt bibliotēku, lai kopā ar bibliotekāri pagatavotu sev grāmatzīmi, palasītu grāmatu vai uzspēlētu kādu galda spēli. Apmeklētājus gaidīs arī mīklas, ko minēt, kā arī nelieli saldi pārsteigumi.

1.jūnijā bērniem piedāvātās aktivitātes bibliotēkā pieejamas no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Sveicam visus bērnus un vecākus Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā un aicinām apmeklēt bibliotēku!

  • Kas grib izglābt grāmatas?

Vai tu zini, kas notiek ar grāmatām, kuras guļ bibliotēku plauktos neviena nelasītas? Nāc, uzzini, “izglāb” kādu grāmatu, samīļojot to un paņemot no bibliotēkas ciemos pie sevis uz mājām, lai lasītu patstāvīgi vai kopā ar ģimeni. Bērnu grāmatu izstādē “Kas grib izglābt grāmatas?” piedāvātas grāmatas parastā drukā, palielinātā drukā, vieglajā valodā, Braila rakstā, audiogrāmatas jeb klausāmgrāmatas, kā arī taktilās grāmatas.

Izstāde bibliotēkā pieejama no 1. līdz 28. jūnijam.

  • Grāmatas par ārstiem

“Medicīna reizē ir amats, zinātne un māksla, tā ir viscilvēcīgākā no visām mākslām. Mediķa lielākā alga ir prieks, ka esi palīdzējis cilvēkam. Reti kāda cita profesija var sniegt tādu laimes sajūtu par labi izpildītu pienākumu.” (P.Stradiņš)

Jūnija trešajā svētdienā savus profesionālos svētkus svin mediķi. Latvijā Medicīnas darbinieku diena oficiāli kalendārā tika iekļauta 2011. gadā. Priekšlikumu par atzīmējamo dienu iesniedza Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

Kāds aforisms vēsta, ka “medicīnā galvenās zāles ir ārsts”. Grāmatu izstāde “Grāmatas par ārstiem” piedāvā ne vien medicīnas nozares literatūru, bet arī daiļliteratūru – grāmatas, kur galvenie varoņi – ārsti. Izrādās, ka ir virkne romānu, kur rakstnieki izvēlējušies stāstīt par ārstu dzīvi.

Izstāde bibliotēkā apskatāma no 1. līdz 28. jūnijam.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī