Jūnijs Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021.gada jūnijs

,

Plakāts Jūnijs Rēzeknes filiālbibliotēkā
  • Tematiska izstāde „Latgalei atdots mūžs”

Novadpētniecības materiālu izstāde veltīta pedagoģes, sabiedriskās darbinieces un politiķes Valērijas Seiles (1891 – 1970) 130. gadadienai. Šīs izcilās personības mūžs sakrita ar Latgales atmodas laiku, ar Latvijas brīvvalsts tapšanu un Latgales uzplaukumu. Viņa bija viena no pazīstamākajiem Latgales cilvēkiem un starp Latgales sievietēm ieņēma pirmo vietu popularitātes ziņā. Valērijas Seiles dzīve bija veltīta izglītības attīstībai Latgales reģionā, tostarp dzimtajā Rēzeknes novadā, kā arī visā valstī.

Izstāde apskatāma no 1.jūnija līdz 11.jūnijam.

  • Tematiska izstāde „Pārāk tumšs un nepanesami kluss”

    Izstāde veltīta Nedzirdīgi neredzīgo dienai, vairāk iepazīstinot ar Olgu Skorohodovu (1911 – 1982) – zinātnisko darbinieci, defektologi, pedagoģi, literāti. Neskatoties uz redzes un dzirdes trūkumu, Olga Skorohodova radījusi virkni zinātnisku darbu, kas skar nedzirdīgi neredzīgo bērnu attīstības, audzināšanas un izglītošanās problēmas. Ir autore vairākām grāmatām, kurās sabiedrībai atklāj, kā sadzīvot ar pasauli bez krāsām un skaņām. Pateicoties savai uzņēmībai un drosmei viņa spēja pierādīt, ka nedzirdīgi neredzīga persona var daudz ko dzīvē sasniegt. Šogad Olgai Skorohodovai – 110.

27. jūnijā ik gadu pasaulē tiek atzīmēta Nedzirdīgi neredzīgo diena Par nedzirdīgi-neredzīgu  parasti uzskata personu, kurai gan dzirdes, gan redzes traucējumu apvienojumā būtiski traucēta komunikācija, socializācija, mobilitāte un ikdienas dzīve. Šo cilvēku interešu aizsardzībai daudzās valstīs izveidotas Nedzirdīgi-neredzīgo asociācijas, ir Eiropas nedzirdīgi-neredzīgo tīkls, Pasaules Nedzirdīgi neredzīgo federācija un citas apvienības.

Izstāde apskatāma no 14.jūnija līdz 29.jūnijam.

  • Grāmatu izstāde “Vai tu zini, ka šomēnes…”

Izstāžu cikla „Vai Tu zini, ka šomēnes…” jūnija izstāde, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu un latviešu rakstnieces Dagnijas Zigmontes 90. dzimšanas dienu, popularizē jaunāko bērnu literatūru, kas pieejama bibliotēkas krājumā, kā arī  Dagnijas Zigmontes darbus.

Izstāde apskatāma no 1.jūnija līdz 29.jūnijam.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa|
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī