Jūnijs Ventspils filiālē

2021. gada jūnijs

, ,

 • Izstāde “Visa laba Jāņu zāle”

Visa laba Jāņa zāle,
Ko rauj Jāņa vakarā:
Vībotnite, papardite,
Sarkanajis āboliņš.

 Līdz ar silto laiku ir pamodusies daba. Viss smaržo, plaukst un zeļ. Aug zāles un nezāles. Viss, kas aug dārzā, ir izmantojams pārtikā, dažādos salātos, zupās. Aug arī dažnedažādi augi, kurus var izmantot veselības uzlabošanai, kā arī tie tiek pielietoti dažādos skaistuma un veselības rituālos. Tautā runā, ka vislabāk augus ir vākt laikā pirms Jāņiem, jo tad tiem piemīt īpašs dziedniecisks spēks, tie ir piesātināti ar saules enerģiju un tajos koncentrējas visvairāk biogēno un aktīvo vielu, kas prasmīgi tiek izmantotas ne vien tautas medicīnā, bet arī tradicionālajā medicīnā.

Ventspils filiālbibliotēkā jūnijā ir iespējams iepazīties ar dažādiem ārstniecības augiem, gan arī aplūkot dažādas ārstniecības augu grāmatas bibliotēkas izveidotajā izstādē “Visa laba Jāņu zāle”.

 • Izstāde “Un piedzīvojums var sākties..”

Līdz ar jūniju ir pienācis lielais skolnieku vasaras brīvlaiks – laiks, kad skolēni var nolikt malā mācību grāmatas un atpūsties, sauļojoties jūrmalā vai piemājas dārzā vai doties ciemos pie vecvecākiem. Bet ne vienmēr ir saulains laiks, iespēja izrauties no ierastās vides, ceļot vai vienkārši kaut kur doties kaut gan ļoti, ļoti to gribas. Tad ir iespējams to izdarīt, paņemot rokās grāmatu. Ielūkojoties lapaspusēs, var būt visur un piedzīvot it visu.  Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā ir daudz piedzīvojumu grāmatas, kas rosina iztēli un ļauj sapņot. Ienāc pie mums un apskati izstādi “Un piedzīvojums var sākties..”, un izvēlies savu piedzīvojumu grāmatu.

 • Konkurss “Zini, mini! Mini, zini!”

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēka ikvienam interesentam no 1. jūnija līdz 16. jūlijam piedāvā iespēju piedalīties konkursā “Zini, mini! Mini, zini!”.  Konkursa noteikumi ir vienkārši un reizē arī atjautīgi, jo liek padomāt. Ir dotas desmit mīklas, zem katras mīklas slēpjas kādas grāmatas nosaukums. Atmini visas desmit grāmatas un iegūsti pārsteiguma balvu! Savas atbildes vari iesniegt filiālbibliotēkā klātienē vai sūtīt uz e-pastu [email protected] ar norādi konkursam “Zini, mini! Mini, zini!”. Neaizmirsti arī norādīt savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Pareizo atbilžu iesniedzēji tiks norādīti bibliotēkas mājas lapā www.neredzigobiblioteka.lv  pēc 16.jūlija.

Konkursa jautājumi:

 1. Es daiļa, skaista, jauna sievišķīga esmu, un man ir ausī rotaslieta, kas nāk no ūdens dzīlēm.
 2. Es gotiņa, man vārdā divi burti un draugs mans labākais ir putns.
 3. Es sasists trauks, no kura dzer.
 4. Es gadā gaidītākie svētki, un lai gan ārā ļoti auksts, ir ik uz soļa dzirdama mūzika jo jauka.
 5. Es metālā dārgā viscaur esmu kalts un cilvēkam darbos es palīgs stalts.
 6. Es mīksts, uz zemes augu, un mēdzu būt gan zaļš, gan brūns, un manī dzīvo ļaužu daudz, bet pilsēta es neesmu, tik iedzīvotāji šeit ļoti kūtri, lai gan ir ar puikas kam dūša liela.
 7. Es cilvēks, kas uz zirga jāj, bet galvu pazaudēju.
 8. Es neliela auguma  esmu, bet  karalis ir mans tēvs.
 9. Es ceļinieks, kam nav savu māju un klīstu pa pasauli es.
 10. Es Latvju tautas varonis man milža spēks un lāča ausis ir.

Lai veicas!

Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā