Maijs Jelgavas filiālē

2023. gada maijs

, ,

  • Ekskursija ”Jelgava un dzelzceļš”

25. maijā plkst 14.00 Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā ekskursiju pasākumu ciklā “Pazīsti Jelgavu”: ”Jelgava un dzelzceļš”. Šajā ekskursijā apmeklēsim Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju.

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija iekārtota 1904. gadā celtajā dzelzceļnieku dzīvojamajā mājā. Tajā iespējams ne vien iepazīt vienu no vecākajiem un nozīmīgākajiem dzelzceļa mezgliem Latvijā, bet arī sajust to, kā dzelzceļa attīstība ietekmējusi cilvēka dzīvi līdz pat mūsdienām. Muzeja ekspozīcija stāsta par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi un cilvēkiem, kuri veltījuši savu darbu un dzīvi Jelgavas dzelzceļa attīstībai. Pie muzeja ēkas atrodas 19. un 20.gs. mijā būvēto Majoru stacijas pulksteni.

  • Tematiska izstāde “Mana pilsēta – Jelgava”

Maijā Jelgavas filiālbibliotēka piedāvā tematisku literatūras izstādi ciklā “Pazīsti Jelgavu”: “Mana pilsēta – Jelgava”, atzīmējot Jelgavas pilsētas svētkus.

Maijā Jelgavā atzīmē pilsētas svētkus. Svētku kulminācija ar daudzveidīgu programmu ir maija pēdējā nedēļas nogalē. Šogad Jelgava atzīmē savu 758 gadu jubileju. Literatūras izstādē atcerēsimies gan Jelgavas vēsturi, gan stāstīsim par mūsdienām, par cilvēkiem, vietām un notikumiem, kas veido Jelgavas šodienu.

Literatūras izstāde piedāvā grāmatas parastajā iespiedrakstā.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī