Novembris Jelgavas filiālē

2022. gada novembris

,

  • Ekskursija “Sv. Trīsvienības baznīcas torņa atmiņas”

10. novembrī plkst 11.00 LNerB Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā ekskursiju “Sv. Trīsvienības baznīcas torņa atmiņas”.

Baznīcu torņi no seniem laikiem akcentē pilsētas siluetu. Tornis ir pilsētas vertikāle. Jelgavā tā arī tiek saukts – Svētās Trīsvienības baznīcas tornis. Pašu baznīcu kara laikā un pēckara gados nopostīja. Palika tornis. Ilgu laiku kā neskaidra pagātnes liecība. 2010. gadā torni atjaunoja. Tornis atdzima jaunā veidolā un veic jaunus uzdevumus. Tajā atrodas tūrisma informācijas centrs.

Gida pavadībā varēs apskatīt trīs vēstures ekspozīcijas: Jelgava laika griežos, Mode Jelgavā cauri gadsimtiem, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts. Atsevišķi ekspozīcijas elementi veidoti tā, lai informāciju varētu uztvert ne tikai ar redzi, bet arī ar dzirdi, var arī pieskarties eksponātiem. No skatu laukuma, 37 metru augstumā, iespējams vērot Jelgavas panorāmu uz visām debespusēm.

Apmeklēsim pieminekli veltītu pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem, kas pie Sv. Trīsvienības baznīcas torņa atklāts 2003. gada 14. novembrī. Gide pastāstīs par J. Čakstes saistību ar Jelgavu.

Pie pieminekļa šā gada 14. septembrī, Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimšanas dienā, izveidots Prezidentu skvērs, katrai prezidentūrai par godu iestādot ozolu. Prezidentu skvēra veidošanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, vairāki bijušie valsts prezidenti un prezidentu dzimtu pārstāvji.

  • Literatūras izstāde “Jelgava laika lokas”

Novembrī LNerB Jelgavas filiālbibliotēka piedāvā Jelgavas vēsturei veltītu literatūras izstādi “Jelgava laika lokos”.

Izstādē eksponētas grāmatas, kura stāsta par senās un ne tik senās Jelgavas vēsturi, cilvēkiem, kas ierakstīti vēstures lappusēs. Arī par mūsdienu Jelgavu kā kultūras pilsētu, par cilvēkiem un vietām, kas veido pilsētu, kuras daļa mēs esam.

Ir jāpazīst un jāizprot pagātne, lai varētu lepoties ar savu valsti, savu pilsētu. Jelgava ir daļa no Latvijas. Atcerēties Jelgavas bagāto vēsturi īpaši svarīgi novembri – mēnesī, kura 18. datumā svinam Latvijas Republikas proklamēšanas dienu.

Literatūras izstāde piedāvā grāmatas parastajā iespiedrakstā. Izstādē izmantotas grāmatas no LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas un LBTU Fundamentālās bibliotēkas krājuma.

Izstāde apskatāma no 4. līdz 30. novembrim.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī