Novembris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021. gada novembris

, ,

Kā iedzīvojusies tradīcija novembris bibliotēkā ienāk ar ziemeļvalstu literatūras izzināšanu, kā arī iekrāso bibliotēku sarkanbaltsarkanos toņos, svinot Latvijas dzimšanas dienu.

  • Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas galvenais uzdevums ir ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros bibliotēkā:

  • Krēslas stundas lasījumi
  • Radošā darbnīca “Uzbur gaismu krēslas stundā!”
  • Grāmatu izstāde “Lasi ziemeļvalstu literatūru!”

Krēslas stundas lasījumos apmeklētājiem tiks lasīta Kārļa Skalbes literārā pasaka “Ziemeļmeitas vēdeklis”. Pēc priekšlasījuma būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, lai gada vistumšākajā laikā, krēslas stundā uzburtu gaismu – uztaisītu sev skaistu svečturi. Radošajai darbnīcai nepieciešamos materiālus (stikla burciņas, sāls, zobu pasta, linu aukla, dekori, tējas svecītes) nodrošinās bibliotēka. Savukārt grāmatu izstāde “Lasi ziemeļvalstu literatūru!” piedāvās ielūkoties ziemeļvalstu rakstnieku grāmatās, kas pieejamas bibliotēkas krājumā.

Sakarā ar COVID 19 infekcijas izplatības noteiktajiem ierobežojumiem, Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas norises laiks bibliotēkā tiek pagarināts, un pasākumi notiks no 15. līdz 30. novembrim. Krēslas lasījumi un radošā darbnīca tiks rīkoti grupās pa 2 dalībnieki.

  • Izstāžu cikls “Vai Tu zini, ka šomēnes…”

Izstāžu cikla novembra izstāde veltīta Latvijas Proklamēšanas dienai (18.novembris) un aicina ielūkoties bibliotēkas krājuma materiālos par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, dabu, kultūru, ievērojamām personībām.

Tematiskā izstāde apskatāma no 15. līdz 30. novembrim.

  • Tematiska izstāde “13.novembris – Starptautiskā neredzīgo diena”

Tematiskajā izstādē, kas veltīta Starptautiskajai neredzīgo dienai, izmantoti materiāli no bibliotēkas tifloloģijas mapēm “Ievērojami neredzīgi cilvēki” un “Neredzīgu cilvēku dzīvesstāsti”. Izstāde iepazīstina ar ievērojamām neredzīgām personībām, 2021.gada jubilāriem – Džeimsu Holmanu (1786 – 1857), visu laiku lielāko ceļotāju, bestselleru autoru un Vangu (1911 – 1996), leģendāro bulgāru gaišreģi, pareģi. Izstāde papildināta ar grāmatām no bibliotēkas krājuma.

Izstāde apskatāma no 15. līdz 30.novembrim.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, bibliotēkas organizētos pasākumos var piedalīties lietotāji ar vakcinācijas/Covid-19 pārslimošanas sadarbspējīgu sertifikātu.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī