Novembris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada novembris

, ,

  • Izstāde ”Daba Ziemeļvalstu literatūrā”

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas, kas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās un skolās šogad noris no 14. līdz 20.novembrim, tēma ir Daba Ziemeļvalstīs.

Atsaucoties uz kopējo tēmu, aicinām grāmatu izstādē ielūkoties Ziemeļvalstu dažbrīd skarbajos, tomēr tēlaini skaistajos dabas aprakstos.

Izstādē no 10. līdz 21.novembrim aplūkojamas grāmatas parastajā drukā un audio formātā.

  • Krēslas stundas lasījums

14. novembrī plkst. 13.00 bibliotēka aicina uz Krēslas stundas lasījumu. Krēslas stunda ir lasīšanas stunda pieaugušajiem Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros.

Lai gan atrodamies dažādās vietās, mēs visi piedalāmies vienā pasākumā un lasām kopā vienu literāro darbu. Šīgada kopīgajiem lasījumiem izvēlētā grāmata ir zviedru autora Patrika Svensona darbs “Zuša evaņģēlijs”. Patriks Svensons izstāsta mums apdraudētā zuša stāstu, meklējot pats savu sākotni un apvienojot daiļliteratūras paņēmienus ar populāro zinātni. Cik daudz gan iespējams zināt par zuti? Vai par cilvēku?

  • Izstāde “Es brīnos par debesīm Latvijā”

Par vēju pat brīnos es Latvijā,
Cik kokus tas noliekt spēj mīksti!
Un, ja tu to redzi un izjūti tā,
Vai zemi šo nemīlēt drīksti?
(Antons Bārda)

Sasaucoties ar Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēmu Daba Ziemeļvalstīs, par godu Latvijas dzimšanas dienai bibliotēka aicina apjūsmot arī mūsu mīļās Latvijas dabu latviešu rakstnieku un dzejnieku darbos.

Izstādes “Es brīnos par debesīm Latvijā ” nosaukumā izmantoti dzejnieka Antona Bārdas vārdi. Šo  un vēl citus dzejoļus par Latviju, esejas un pārējos literāros darbus aicinām iepazīt grāmatu izstādē no 15. līdz 29. novembrim.

  • Fotogrāfiju izstāde ”Ik mirklis ir skaists!”

Bibliotēkas kāpņu telpā vēl līdz 25. novembrim apskatāma bibliotēkas lietotāja Arvīda Gļaudas fotogrāfiju izstāde. Arvīds raksta dzeju, ir literātu biedrības “Latgales ūdensroze” biedrs. Un Arvīdam ļoti patīk fotografēt, it īpaši tvert skaistos mirkļus dabā.

  •  Radošo darbu izstāde “Arvīds Gļauda: no cita radošuma šķautnes”

Līdz 25. novembrim vēl var iepazīties arī ar Arvīda Gļaudas radošo darbu izstādi, kurā apskatāmi un aptaustāmi māla izstrādājumi un dažādās tehnikās darinātas glezniņas.

Laipni aicināti bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī