Novembris Ventspils filiālē

2022. gada novembris

,

  • Literatūru popularizējoša izstāde “Sveicinātas ziemeļvalstis”

Līdz ar novembra iestāšanos un drēgnajām naktīm, Latvijā ir atnākusi ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šī gada tēma ir “daba ziemeļvalstīs”. Šajās valstīs daba ir unikāla, neskarta un dažviet pat pirmatnīga. Tādi ir arī rakstnieki, kas ir tur dzimuši un auguši. Viņu darbi ir unikāli ar savu īpašo auru un valdzinājumu.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā var atrast dažādas šo valstu rakstnieku grāmatas, kurām ir raksturīgs pirmatnējs un neskarts šarms un burvība. Un ar to iepazīties aicinām bibliotēkā izvietotajā izstādē “Sveicinātas ziemeļvalstis”.

  • Tematiska izstāde “Mārtiņdiena”

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni mūsu tautas svētki, iezīmējot pieguļas un ganu laiku beigas – apkūlības. Šī diena, 10. novembris, pēc saules kalendāra iezīmē viduspunktu starp Miķeļiem jeb rudens saulgriežiem un Ziemassvētkiem jeb ziemas saulgriežiem.

Tautā runā, ka Mārtiņos tiek atvērti ziemai vārti. No laukiem ir novākta visa raža, un zeme var doties pelnītā atpūtā. Šajā dienā beidzas klusais veļu laiks, tāpēc svētki ir pilni jautru, skaļu izdarību – budēļi jeb ķekatas, kas turpinās līdz pat meteņiem. Ir daudz un dažādi ticējumi, tautasdziesmas, nākotnes paredzējumi un dažādas citādas izdarības, ko var un vajag Mārtiņos darīt. Par to, kādas tās ir, varat uzzināt Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas veidotajā izstādē “Mārtiņdiena”.

Informāciju sagatavoja
Santa Šepetauska
Ventspils filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī