Oktobris Jelgavas filiālē

2022. gada oktobris

, ,

  • Literatūras izstāde “Jelgava prozā un dzejā”

Oktobrī LNerB Jelgavas filiālbibliotēka piedāvā literatūras izstādi “Jelgava prozā un dzejā”. Izstādē eksponēti vairāku autoru darbi, kuros stāstīts par Jelgavu un tās iemītniekiem dažādos vēstures periodos.

Jelgava ir pilsēta ar senu un bagātu vēsturi, kādreiz bijusi Kurzemes un Zemgales hercogistes galvaspilsēta. Jelgava ir degusi un postīta karos. Visvairāk cietusi 1944. gada vasaras karadarbībā, kad par daudzām kultūras un vēstures liecībām palika tikai stāsti. Bet Jelgava vienmēr ir atdzimusi. Izstāde atklāj, kā pilsētas dažādos laikus un mainību redz rakstnieki. Gan rakstot vēsturiskus romānus, gan stāstot par pašu piedzīvoto laiku.

Literatūras izstāde piedāvā grāmatas parastajā iespiedrakstā un audiogrāmatu. Izstādē izmantotas grāmatas no LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas, Jelgavas pilsētas bibliotēkas un LBTU Fundamentālās bibliotēkas krājuma.

Ekskursija un izstāde organizētas pasākumu cikla “Pazīsti Jelgavu” ietvaros. Pasākumu cikls veltīts tam, lai bagātinātu zināšanas par Jelgavu, redzētu pilsētas attīstību, uzlabotu orientēšanās prasmes, dalītos stāstos par atmiņām, sajūtām, pieredzi saistībā ar Jelgavu.

  • Ekskursija “Vecpilsētas ielas kvartāla stāsti”

13. oktobrī plkst. 11.00 LNerB Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā ekskursiju “Vecpilsētas ielas kvartāla stāsti”.

Vecpilsētas ielas kvartāls ir senās Jelgavas nomale, kur vēl tagad saglabājusies unikālā koka apbūve. Kvartāls pēdējos gados piedzīvo būtiskas pārmaiņas. Vairākas senās ēkas tiek rekonstruētas, un vēsturiskais mantojums atrod mūsdienām atbilstošu pielietojumu. Kvartālu plānots attīstīt kā kultūras un mākslas centru. Gide pastāstīs par senās pilsētas valni, kas gāja gar kvartālu, parādīs, kur atradās vieni no četriem pilsētas vārtiem, pastāstīs par kādreizējo hercoga Jēkaba kanālu un citus stāstus. Ekskursijas laikā varēs apskatīt vides objektu “Laika rats” un pilsētas vecāko koku.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī