Oktobris Liepājas filiālbibliotēkā

2022. gada oktobris

,

Plakāts "Oktobris Liepājas filiālbibliotēkā"
  • “Sniega laika piezīmes”- rakstniecei Ingai Ābelei – 50

Inga Ābele (dzimusi 1972. gada 5. oktobrī) pazīstama galvenokārt kā prozaiķe un dramaturģe, taču raksta arī dzeju. Sava īpatnējā rakstības stila dēļ viņa ir viena no interesantākajām mūsdienu latviešu rakstniecēm.

Izstāde apskatāma no 4. līdz 26. oktobrim.

  • “Vēl ir laiks”- izstāde atzīmējot komponista Zigmara Liepiņa 70. jubileju

Zigmars Liepiņš (dzimis 1952. gada 14. oktobrī Liepājā) ir latviešu komponists, taustiņinstrumentālists un uzņēmējs. Populārās mūzikas virsotnes sasniedza, spēlējot “Modo” un “Opus” sastāvos. Sarakstījis rokoperu “Lāčplēsis”, operu “Parīzes Dievmātes katedrāle” Latvijas Nacionālajā operā, muzikālo drāmu “Adata” Latvijas Nacionālajā teātrī, mūziku spēlfilmai “Vajadzīga soliste” un daudz citām izrādēm Latvijas teātros.

Izstāde apskatāma no 13. līdz 21. oktobrim.

  • “Mazais ganiņš” – literatūras izstāde veltīta grafiķa, bērnu grāmatu ilustratora un dzejnieka Alberta Kronenberga 135 jubilejai

Alberts Kronenbergs (18.10.1887-16.09.1958.) ir pazīstams kā grafiķis, bērnu grāmatu ilustrators un dzejnieks,  arī  latviešu komiksa žanra pamatlicējs. Viens no visiemīļotākajiem latviešu māksliniekiem, kura daiļrades lielākā daļa veltīta bērniem un jauniešiem. Ilustrējis apmēram 130 grāmatu, ir vairāku bērnu grāmatu autors. Pazīstamākie darbi – “Pieci kaķi”, “Jērādiņa”, “Tuntuļu Jurītis”, “Sprunguļmuižas gadatirgus”.

Izstāde apskatāma no 17. līdz 24. oktobrim.

  •  “Atvasaras saulē“– Liepājas Diakonijas centra projekta “Talantu darbnīca 2022” ietvaros tapušo radošo darbu izstāde Liepājas filiālbibliotēkas lasītavā

Izstāde apskatāma līdz 21. oktobrim.

Informāciju sagatavoja
Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā