Oktobris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada oktobris

, ,

  • Kas labāks – filma vai grāmata?

Grāmatas un filmas, kuras uzņemtas pēc grāmatu motīviem, mūsdienās iet roku rokā. Fakts, ka attiecīgā grāmata ir kļuvusi par pamatu filmai, jau vien nozīmē to, ka tajā ir aizraujošs sižets un interesants stāsts. Kas labāks – filma vai grāmata? Lai varētu salīdzināt, jāizlasa grāmata un jānoskatās filma. To darīt var sākt, izvēloties gan grāmatu, gan filmu bibliotēkas sagatavotajā izstādē. Tematiskā izstāde piedāvā arī latviešu autoru grāmatu izlasi, pēc kuru motīviem radītās filmas var noskatīties tepat bibliotēkā filmu portālā filmas.lv.

Izstāde pieejama no 4.oktobra līdz 28.oktobrim.

  • Ik mirklis ir skaists!

               Sev tik prieku dāvāju,
Saules stariem siltus rītus,
Ja nu kurš iemaldās,
Ņemiet manus laimes mirkļus!
(A. Gļauda)

Bibliotēkas kāpņu telpā no 7. oktobra līdz 25. novembrim apskatāma Arvīda Gļaudas fotogrāfiju izstāde. Arvīds raksta dzeju, ir literātu biedrības “Latgales ūdensroze” biedrs. Kā ārštata korespondents darbojas laikrakstā “Rēzeknes Vēstis”. Un Arvīdam ļoti patīk fotografēt, it īpaši tvert skaistos mirkļus dabā.

  •  Arvīds Gļauda: no cita radošuma šķautnes

“Radošums ir tas, kas kāpj un lien, un laužas laukā no manis. ” (A. Gļauda)

Miera sajūtu pārņemtas, Arvīda domas virmo arī citā gaisotnē – meditācijā ar mālu. Bibliotēkā no 7. oktobra līdz 25. novembrim var iepazīties ar Arvīda Gļaudas radošo darbu izstādi, kurā apskatāmi māla izstrādājumi un dažādās tehnikās darinātas glezniņas. Māls piesaistījis jau no bērnības, kad laukos tika rakts “brūnais brīnums “, no kā veidoti dažādi pirmie darbiņi. Sapni apgūt iemaņas darboties ar mālu izdevies īstenot, apmeklējot nodarbību ciklu. “Jūs nevarat iedomāties, kāda bauda ir sajust Latgales brūno mālu savās rokās,” atzīst izstādes darbu autors.

  • Informējoši izglītojoša viktorīna “Vai Tu zini?”

Atzīmējot Starptautisko Baltā spieķa dienu, 14.oktobrī plkst. 11.30 bibliotēka aicina uz informējoši izglītojošu viktorīnu. Pasākuma ietvaros arī tikšanās ar izstāžu autoru Arvīdu Gļaudu.

Laipni aicināti bibliotēkā!

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!       

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī